https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych 2018

 
Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju zorganizowali 22 marca 2017 roku piątą edycję Konkursu Palm Wielkanocnych.
 
Konkurs od samego początku zyskał aprobatę mieszkańców miasta, szczawieńskich szkół, uczestników z Wałbrzycha, a także kuracjuszy przebywających w uzdrowisku na leczeniu, bowiem jest to wydarzenie, które – oprócz współzawodnictwa i dążenia do zwycięstwa w konkursie – wpisuje się w atmosferę przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Po raz pierwszy w rym roku rozszerzono formułę konkursu i od roku 2018 jest to Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych, któremu honorowego patronatu udzielili: Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk.
W tym roku do konkursu zgłoszono 10 palm zarówno ze Szczawna, jak i Wałbrzycha. Organizatorzy powołali jury, w skład którego weszli: Agata Kiełbasińska, Janina Malinowska i Bogusław Giriń. Po ocenie wyjątkowo pięknych w tym roku palm – wśród których znalazła się także palma osiągająca wysokość blisko 10 metrów (!) – jury przyznało nagrody w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli. Nagrody ufundowane przez Powiat Wałbrzyski wręczali starosta Jacek Cichura oraz burmistrz Marek Fedoruk.
W kategorii dzieci I miejsce zdobyła palma wykonana przez Niepubliczne Przedszkole „U Mikołaja” w Wałbrzychu, II miejsce – Przedszkole Miejskie w Szczawnie-Zdroju, III miejsce – Rodzina Baranów, Julia Baran z Wałbrzycha.
W kategorii młodzież: I miejsce – Miejska Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Szczawnie-Zdroju, II miejsce – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.
W kategorii dorośli: I miejsce – Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju, II miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Boya Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju, III miejsce – Bogumiła Miciuk.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w przedsięwzięciu i zapraszamy na następny rok. Palmy tegoroczne będzie można podziwiać przez dwa tygodnie począwszy od Niedzieli Palmowej 25 marca przy ogrodzeniu kościoła w Szczawnie-Zdroju.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Wałbrzyskiego.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
 Palmy grupowe 2018
Uczestnicy Powiatowego Konkursu Palm Wielkanocnych w Szczawnie – Zdroju.

REKLAMA

Kliknij tutaj