https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szczupak zapowiada wojnę

 
Gdy na ring wychodzi wałbrzyszanin Michał „Szczupak” Leśniak (27 l., 7-1-1, 2 KO)), szykuje się prawdziwa bokserska wojna. Taką były jego dwa pojedynki z Kamilem Młodzińskim (wygrany i zremisowany), aspirujące do miana walk roku 2017. Prawdopodobnie nie inaczej będzie w najbliższą sobotę w Dzierżoniowie, gdzie na gali „Próba ognia” Leśniak zmierzy się w kategorii junior półśredniej (63,5 kg) z Mołdawianinem Oktavianem Gatii (4-2, 2 KO).
 
– Mój rywal trenuje w Hamburgu. Stylem walki przypomina Arthura Abrahama, niemieckiego boksera ormiańskiego pochodzenia, byłego mistrza świata IBF w kategorii średniej i WBO w super średniej. Jest silny, cały czas atakuje, a ponieważ ja też nie odpuszczam od pierwszego do ostatniego gongu, zapowiada się niezłe widowisko – powiedział Tygodnikowi DB 2010.
Atutami Leśniaka są waleczność i żywiołowy styl. Szczególnie groźne są jego trafienia w dolne partie, głównie wątrobę. To 10. walka zawodowa w ciągu 3 lat pięściarza z wałbrzyskiego Nowego Miasta. Niektórzy nazywają go polskim Arturo Gattim (nazwisko przypomina najbliższego jego rywala…). Kanadyjczyk włoskiego pochodzenia, były mistrz świata IBF w kategorii junior lekkiej oraz WBC w lekkopółśredniej, nazywany Thunder – Grzmot, odznaczał się wielkim sercem do walki.
Do starcia z Gatii’m przygotowywał się w Global Boxing w Dzierżoniowie oraz w KO Gym w Świebodzicach u Mariusza Cieślińskiego i w Imperium Boxing w Wałbrzychu, u dawnego kolegi klubowego Krzysztofa Sadłonia, byłego amatorskiego mistrza Polski seniorów, z którym trenowali w grupie Zenona Kaczora. Od pojedynku w Częstochowie zbił prawie 15 kg. W narożniku sekundować mu będą Piotr Wilczewski i Mariusz Cieśliński.
– Ze zdrowiem jest ok, co miałem wyleczyć – wyleczyłem. Na galę wybiera się prawie 400 znajomych, więc połowę hali zapełnią moi kibice. Wśród nich będzie oczywiście moja dziewczyna Asia wraz ze swoją i moją rodziną – wyjaśnił „Szczupak”.
Na walkę wieczoru wyznaczono pojedynek pomiędzy Robertem Parzęczewskim a Andrzejem Sołdrą o mistrzostwo Polski wagi półciężkiej.
Andrzej Basiński
Lesniak - Gatii

REKLAMA

Kliknij tutaj