https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pytania po pożarze

Nie stygną emocje związane z pożarem, który 5 marca w nocy strawił dach Zakładu Przyrodoleczniczego Uzdrowiska Szczawno-Jedlina w Szczawnie Zdroju. Skala zniszczeń sprawiła, że pojawia się wiele pytań dotyczących zabezpieczenia tego zabytkowego obiektu. I interpelację do marszałka województwa w tej sprawie skierował Piotr Sosiński, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
 
– W związku z pożarem Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju, który wybuchł w dniu 5 marca 2018 roku i strawił 80 % budynku oraz okolicznością, że obiekt ten był podstawowym ośrodkiem lecznictwa balneologicznego Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A (wykonywano w nim zabiegi z zakresu: hydroterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i fizykoterapii) wnoszę o udzielenie wyjaśnień w następujących sprawach:
Czy polisa ubezpieczeniowa obejmująca nieruchomości należące do Uzdrowiska Szczawno – Jedlina S.A. pozwoli uzyskać odszkodowanie w wysokości pełnej szkody?
Czy zniszczenie w pożarze serwerowni oraz pomieszczeń biurowych Spółki doprowadziło także do utraty danych kadrowych, księgowych, medycznych oraz rezerwacji? Jeżeli tak to dlaczego Zarząd Spółki nie zapewnił serwerów kopii zapasowych albo innej formy zabezpieczenia danych?
Czy Zakład Przyrodoleczniczy był należycie zabezpieczony zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi? Czy był też należycie chroniony w godzinach nocnych? Czy zapewniono ochronę osobową w obiekcie? – napisał w interpelacji radny Piotr Sosiński.
(RED)
 piotr sosinski
Piotr Sosiński

REKLAMA

Kliknij tutaj