https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sudecka Żyleta

 
W sobotę o godzinie 8.30 na terenie Gościńca Łomnickiego w Gminie Głuszyca wystartował IV Maraton Pieszy „Sudecka Żyleta”. Imprezę otworzyli Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura i Burmistrz Głuszycy Roman Głód – patroni honorowi imprezy.
 
Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy wspominają, że w pierwszej „Sudeckiej Żylecie” wystartowało 19 osób, a obecnie zapisy do udziału trwały zaledwie 2,5 minuty – w tym czasie zapisało się 330 osób, w związku z czym zwiększono liczbę uczestników do 400. Trasa maratonu pieszego jest zawsze wymagająca, liczy blisko 46 km i wiedzie przez Góry Sowie, Suche i Wałbrzyskie. W maratonie nie jest prowadzona klasyfikacja.
– Wspaniały pomysł i doskonale przygotowana impreza, uczestnicy z całej Polski, a także brak rywalizacji, to wszystko przekłada się na doskonały klimat i atmosferę panującą wśród uczestników. Z przyjemnością objąłem to wydarzenie patronatem honorowym, ponieważ zawsze wspieram działania promujące zdrowy i aktywny tryb życia i organizowane dla dobra publicznego. Gratuluję organizatorom, a uczestnikom dotarcia do mety i wspaniałych wspomnień z powiatu wałbrzyskiego – powiedział starosta Jacek Cichura.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
Sudecka zyleta grupowe
Uczestnicy Sudeckiej Żylety.

REKLAMA

Kliknij tutaj