https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Srebrne akademiczki

AZS PWSZ Wałbrzych akademickim wicemistrzem Polski w futsalu kobiet! Drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wśród kobiet i Uniwersytetu Warszawskiego wśród mężczyzn zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. Impreza zakończyła się w niedzielę w Warszawie.
 
W sumie o medale AMP rywalizowało po 16 drużyn męskich i żeńskich. Sporo meczów było bardzo zaciętych, kończących się rzutami karnymi. W ścisłym finale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet wałbrzyskie akademiczki zmierzyły się z zespołem UJ Kraków. Jedna uczelnia ma 20 lat, druga ponad 600. Jedna ma ok. 2 tysiące studentów, druga ponad 40 tysięcy. Wałbrzych bronił złota zdobytego przed rokiem, kiedy pokonał 4:3 właśnie UJ Kraków. Z kolei Kraków to mistrz kraju w futsalu kobiet, w rozgrywkach PZPN. Niestety w tym roku wałbrzyszanki musiały uznać wyższość drużyny z Krakowa (1:2).
Niebawem szansa na rewanż. W sobotę, 24 lutego o godz. 12.00, zapraszamy na ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski AZS PWSZ Wałbrzych – AZS UJ Kraków. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. Wstęp wolny!
(ESZ)
 AZS PWSZ Walbrzych_Uniwersytet Jagielonski
Wałbrzyskie piłkarki nożne zdobyły srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski.

REKLAMA

Kliknij tutaj