https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pięknie recytowali

 
Poznaliśmy tegorocznych finalistów eliminacji miejsko-gminnych XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Pegazik” w Głuszycy. Adrian Pokojowczyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szymon Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 będą reprezentować Głuszycę podczas finału XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” w Kłodzku.
 
W głuszyckich eliminacjach, które odbyły się w sali widowiskowej Centrum Kultury – MBP, wzięło udział 14 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Komisja konkursowa w składzie: Bożena Waliszewska, Jadwiga Paprota, Monika Kulus, Stanisław Michalik, pod przewodnictwem Roberta Delegiewicza oceniała uczestników zgodnie z kryteriami wyznaczonymi przez głównego organizatora -Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Komisja przyznawała punkty za interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki konkursu w kategorii „młodsi”: I miejsce i prawo reprezentowania Głuszycy w Finale Wojewódzkim w Kłodzku – Adrian Pokojowczyk, II miejsce – Anna Skowron, III miejsce – Aleksandra Harasimowicz. W kategorii „starsi” I miejsce i prawo reprezentowania Głuszycy w Finale Wojewódzkim w Kłodzku – Szymon Kwiatkowski,
II miejsce – Roksana Twaróg, III miejsce – Aleksandra Grecka. Zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański dodał otuchy stremowanym uczestnikom, a na zakończenie wręczył zwycięzcom nagrody ufundowane przez Burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Po zakończonych eliminacjach delegaci na Finał Wojewódzki mogli skorzystać z cennych uwag przekazanych przez Roberta Delegiewicza – aktora, scenarzystę i reżysera.
(SJ)
 pegazik gluszyca
Uczestnicy głuszyckiego „Pegazika” i jury konkursu.

REKLAMA

Kliknij tutaj