https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zakochani w pomaganiu

 
Nie opuszczają żadnej zbiórki, chętnie dzielą się tym, co mają najcenniejsze i nie oczekują za to żadnych podziękowań. Ale one się im należą. Świebodziccy krwiodawcy to grupa ludzi, którzy krwiodawstwo traktują jak coś powszedniego i normalnego, zachęcając do oddawania krwi także swoich bliskich, dzieci, przyjaciół. Włączając się w organizację cyklicznych zbiórek krwi  popularyzują krwiodawstwo w Świebodzicach i przyciągają do siebie coraz większą liczbę osób.
 
Ostatnia zbiórka krwi odbyła się 24 stycznia. W zaparkowanym przed świebodzickim ratuszem krwiobusie pojawiło się 14 osób, z czego 11 mogło oddać krew. Na wszystkich czekały jak zawsze słodkości od ZPC Śnieżka, a także kawa i herbata.
I to nie jest jedyny akcent związany z ideą krwiodawstwa tego dnia. Po południu burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz zaprosił na spotkanie grupę krwiodawców, którzy oddali w ciągu roku największą ilość krwi i zwyciężyli w konkursie organizowanym przez HDK właśnie na największą ilość oddanej krwi. Są to świebodziczanie: Beata Kuzera, Nela Grzelak, Robert Prokop i Ireneusz Stelmach. W spotkaniu wzięła także udział Katarzyna Młynarkiewicz – prezes Klubu HDK w Świebodzicach.
– Państwa gest, to, co robicie dla innych oddając krew, zasługuje na najwyższą wdzięczność i szacunek – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, obdarowując zaproszonych upominkami i podziękowaniami. Nagrody ufundowały firmy: Schneider Electric Polska Sp. z o.o,. Oddział w Świebodzicach, która od dwóch lat wspiera akcje poboru krwi w naszym mieście, ZPC Śnieżka oraz burmistrz Świebodzic. Szefowa Klubu HDK otrzymała od pana burmistrza piękny bukiet kwiatów.
– A jeśli chodzi o nasze miasto i świebodzickich krwiodawców – rzeczywiście, jest za co dziękować. Jesteśmy na bardzo wysokiej pozycji w województwie dolnośląskim, jeśli chodzi o oddawanie krwi. Dobrze obrazują to liczby. W 2017 roku odbyło się 13 zbiórek krwi, w których krew oddały 322 osoby (zarejestrowanych było 376); podczas rekordowej akcji krew oddały aż 34 osoby. W sumie w 2017 roku świebodziczanie oddali 144,900 litra krwi. To wspaniały wynik, wielkie gratulacje i podziękowanie dla krwiodawców. I oczywiście nie zwalniamy tempa w pomaganiu, w 2018 roku organizowane będą kolejne zbiórki, jak zawsze we współpracy z Urzędem Miejskim w Świebodzicach i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Najbliższa już 14 lutego – czyli w Walentynki, stąd nazwa „Zakochani w pomaganiu”. Zapraszamy szczególnie pary – będą dla nich walentynkowe niespodzianki od burmistrza Bogdana Kożuchowicza, a akcja odbędzie się w nowym miejscu – w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Żeromskiego 13-15. Zapraszamy w godz. 9:00-13:00 – dodaje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
A oto szczegółowy terminarz tegorocznych zbiórek krwi w  Świebodzicach: Miejski Dom Kultury – 11.04, 13.06, 8.08, 10.10, 12.12; Mobilny Punkt Poboru (krwiobus przed ratuszem): 28.03, 30.05, 25.07, 19.09, 21.11; Dni Świebodzic – 16 lub 17 czerwca.
(ABP)
zbiorka krwi 
Zbiórki krwi na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w Świebodzicach.

REKLAMA

Kliknij tutaj