https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ferie na medal

 Tegoroczne ferie zimowe w Gminie Stare Bogaczowice obfitowały w ciekawe atrakcje. Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach przygotowało bogatą ofertę – były wycieczki wyjazdowe i piesze, ciekawe warsztaty artystyczne i edukacyjne spotkania.
 
Już w pierwszym tygodniu, ponad sześćdziesięcioro dzieci skorzystało z uroków krytego lodowiska w Świdnicy, a także pojechało do kina na film „Fernando”. Prawdziwą atrakcją dla dzieci okazało się spotkanie z iluzjonistą, który – oprócz magicznego pokazu – poprowadził także warsztaty „czarowania”. Dzięki zorganizowaniu transportu na terenie gminy, z tego spotkania skorzystało ponad 70 dzieci.
Drugi tydzień ferii rozpoczął się od wycieczki do Wrocławia, gdzie uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem wrocławskie lotnisko wraz z terminalem oraz wrocławski stadion – m.in. salę konferencyjną, szatnie i łazienki reprezentacji, trybuny i salę VIP. Na zakończenie wycieczki zobaczyli wystawę LEGO, na której podziwiali m.in. olbrzymi samolot, statek, czy postacie polskich piłkarzy z klocków. Ciekawym wyjazdem okazała się także wycieczka do wałbrzyskiego Teatru Laki i Aktora na spektakl „Kajtuś Czarodziej”. Między wyjazdami organizowane były piesze wycieczki po okolicy: ognisko, dokarmianie ptaków oraz różnego rodzaju warsztaty –m.in. wykonywanie kartek tematycznych, mydełek z gliceryny, upominków oraz warsztaty kulinarne – oponki i chrusty karnawałowe. Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy, na który licznie przybyli najmłodsi przedstawiciele naszej gminy:  księżniczki, czarownice, wróżki, ninje, spidermany, królowie, słonie, diabły, clowni, piraci i wiele innych. Wybrano miss i mistera balu, a także przeprowadzono zabawy i konkursy z nagrodami.
– Tegoroczne ferie były bardzo udane, a oferta różnorodna, dzięki czemu nasze dzieci nie nudziły się w domach – cieszą się rodzice dzieci korzystających z oferty GCBK.
(AL)
 ferie bogaczowice
Tegoroczne ferie zakończył bal przebierańców.

REKLAMA

Kliknij tutaj