Warcabowe nowinki

Wysoko notowanych uczestników zgromadził II Bielawski Turniej o Złoty Pion im. Jerzego Edmunda Jankowskiego w Warcabach 100-polowych.

W kategorii open wystąpiło 24 zawodników. Zwyciężył mistrz Bartosz Gronowski (Lokator Gniezno)- 11 pkt, drugi był mistrz federacji Egor Bobkov (Sokół Wrocław) – 11, a trzeci Filip Kuczewski (Roszada Lipno) – 9 pkt. Na 9. miejscu ukończył rywalizację Kazimierz Kaczuga (Dęby Wałbrzych) – 8 pkt.
Z kolei w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, sędzia krajowy i instruktor warcabowy Kazimierz Kaczuga zorganizował X Turniej w Warcabach, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VII szkół podstawowych. Zwyciężył Bartek Międzybrodzki – 9 pkt., przed Oskarem Żukowskim i Julia Gałecką – po 8 pkt.