https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Twórczo przeciw hejtowi

W Gminny Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Starych Bogaczowicach odbyło się zakończenie projektu „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi”, zrealizowanego w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne oraz Szkołę Podstawową w Starych Bogaczowicach i skierowany był do młodzieży szkolnej z klas IV-VI szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Młodzież spotkała się z psychologiem i funkcjonariuszem policji, którzy w ramach warsztatów uświadomili odbiorców projektu o emocjonalnych i prawnych skutkach doznawania i stosowania hejtu. Kolejnym etapem było zrekrutowanie grupy 10 uczniów, którzy wyjechali na dwudniowe warsztaty ze scenarzystą i kamerzystą. Podczas pobytu w uroczej agroturystyce w Jedlinie Zdrój zdolna młodzież, pod czujnym okiem specjalistów, stworzyła scenariusz, a następnie nakręciła film, który ma być wykorzystywany do działań profilaktycznych. Podczas zakończenia uczestnicy warsztatów, ich bliscy i zaproszeni goście mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć film, który wywarł na nich duże wrażenie. Film zostanie wysłany do lokalnych szkół podstawowych jako kampania profilaktyczna z zakresu przeciwdziałania hejtowi wśród dzieci i młodzieży.
Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć film „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi”, który zostanie umieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Stare Bogaczowice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach.
(IL)
przeciw hejtowi 3
Zakończenie projektu „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi”.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty