https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jubileusz rękodzielników

W sali wystawowej Mieroszowskiego Centrum Kultury odbyły się obchody jubileuszu 10- lecia Sekcji Rękodzieła, którą od początku prowadzi Ewa Kokoszka – bardzo utalentowana i utytułowana artystka, która swoją pasją zaraziła innych.
 
Pracownia rękodzieła przy MCK w Mieroszowie działa od 2007 roku. W zajęciach pod kierunkiem Ewy Kokoszki uczestniczyło od kilku do kilkudziesięciu uczestniczek o różnej rozpiętości wiekowej: od przedszkolaków po emerytów. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki rękodzieła.
– Z każdych warsztatów wychodzimy z konkretną, nową techniką i umiejętnością. Spotykamy się tutaj, aby uczyć się nowych rzeczy, realizować swoje pasje, doskonalić zdobyte już umiejętności, ale także, aby wspierać się nawzajem i pomagać sobie przetrwać trudne chwile – dodają uczestniczki.
Obecny na obchodach jubileuszu burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński pogratulował uczestniczkom wytrwałości i wielokrotnie podkreślał, że praca sekcji jest doskonałym przykładem promocji gminy i będzie starał się wspierać dalsze działania. Panie otrzymały także albumy pamiątkowe z pracy sekcji, kwiaty i obejrzały prezentację multimedialną z wystaw, na których sekcja miała okazję prezentować swoje dzieła. Była to doskonała okazja do przywołania wspomnień, rozmów, żartów, śmiechu. Przez 10 lat nawiązały się przyjaźnie, które wciąż trwają.
(MS)
jubileusz rekodzielnikow

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty