https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Starosta nagrodził

Zostały przyznane doroczne nagrody Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2017 r. W tym roku złożono 15 wniosków. Wśród kandydatów Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego wyłonił laureatów nagrody w kategorii indywidualnej oraz zbiorowej.
 
Zbiorowa nagroda przyznana została Głuszyckiej Orkiestrze Dętej. Reaktywacja Orkiestry w 2014 r., którą prowadzi kapelmistrz Eugeniusz Leć, jest przejawem kreatywności mieszkańców i wynika z potrzeby aktywnego uczestniczenia osób pasjonujących się muzyką w lokalnym życiu kulturalnym. Pod batutą Eugeniusza Lecia orkiestra brała udział w licznych wydarzeniach o zasięgu regionalnym, zdobywając nagrody zbiorowe indywidualne oraz wyróżnienia. Obecnie orkiestra liczy 30 muzyków w różnym wieku, grających na trąbkach, puzonach, saksofonach altowych i tenorowych, gitarze basowej i instrumentach perkusyjnych. Orkiestra stale się rozwija, rozszerza swój akompaniament i wzbogaca repertuar.
Indywidualną nagrodę zdobył Robert Delegiewicz, który pozostaje w czynnej działalności artystycznej od 1997 r. Współpracował z wieloma teatrami na terenie kraju, z Filharmonią Sudecką, Starą Kopalnią, Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Od roku 1997 r. do chwili obecnej zagrał w ponad dwudziestu realizacjach filmowych i telewizyjnych. Na scenie teatralnej był odtwórcą około 120 ról. Robert Delegiewicz zajmuje się reżyserią i adaptacją tekstów. Prowadzi Agencję Artystyczną Wartki, w ramach której opracowuje scenariusze audycji muzycznych i prowadzi je w cyklu „Filharmonia na wesoło”. Prowadził prelekcje w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dotyczące działalności kulturalnej i wpływu kultury na rozwój społeczeństwa. Organizował obozy i warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. W roku 2016 realizował łącznie pięć imprez wchodzących w cykl projektu „Dolnośląska Stolica Kultury”. Od roku 2014 współpracuje z Centrum Kultury -Miejską Biblioteką Publiczną w Głuszycy.
Laureatom nagrody Starosty Wałbrzyskiego serdecznie gratulujemy. Oficjalne wręczenie nagród 22 listopada godz.12:00 w sali 206 Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
piknik bez granic 
Głuszycka Orkiestra Dęta otrzymała nagrodę starosty wałbrzyskiego.

REKLAMA

Kliknij tutaj