https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowiny z siłowni

Siłownia plenerowa na osiedlu Podzamcze w Wałbrzychu spełnia swoją pożyteczną funkcję służenia mieszkańcom największego wałbrzyskiego osiedla w podtrzymywaniu ich fizycznej kondycji i witalności, a z naszych obserwacji wynika, że cieszy się wzrastającym zainteresowaniem. Niektórzy z ćwiczących twierdzą, że już odczuwają pozytywne efekty zajęć na siłowni.
 
W ostatnich dniach października rozpoczęto na tym obiekcie montaż oświetlenia – zainstalowano pięć lamp, umożliwiających ćwiczenia po zapadnięciu zmroku, czego użytkownicy siłowni doświadczają jesienią o coraz wcześniejszej porze. Tym samym prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej zrealizował obietnicę daną mieszkańcom. Czynione są też starania, by siłownia objęta została monitoringiem, co podniesie stan bezpieczeństwa ćwiczących. Na razie czuwają nad nim strażnicy miejscy i policjanci.
Przypomnijmy, iż projekt siłowni plenerowej zgłoszony przez Radę Wspólnoty Samorządowej Podzamcze, zwyciężył w jednej z poprzednich edycji Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Prace nad tym obiektem ukończono w ostatnich dniach sierpnia bieżącego roku i wtedy zostały udostępnione chętnym urządzenia siłowni. Uroczyste jej otwarcie, z udziałem m. in. prezydenta Wałbrzycha, nastąpiło 8 października.
(A. Bas.)
Silownia straz
Ćwiczący na siłowni mają zapewnioną opiekę m. in. straży miejskiej, która w ten oryginalny sposób zaprezentowała się podczas uroczystego otwarcia obiektu.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty