https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Poznali Koreę

W Gminie Stare Bogaczowice odbył się Dzień Kultury Koreańskiej. Gmina gościła tego dnia dyrektora oraz pracowników Centrum Kultury Koreańskiej, które przygotowało dla najmłodszych uczestników warsztaty malowania masek, pisania w drzeworycie i przymierzania narodowego stroju koreańskiego.
 
Na scenie odbył się koncert muzyki koreańskiej w wykonaniu pani Anny Stanik, pokaz taekwondo grupy dzieci uczestniczących w treningach z klubu Taipan, pokaz taneczny w wykonaniu dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz wystawie obrazów ciekawostek o Korei Południowej, mieszkańcy mogli jeszcze lepiej poznać kulturę i zwyczaje tego pięknego kraju. Po występach artystycznych wszyscy degustowali potrawy kuchni koreańskiej, które przygotowali pracownicy kuchni koreańskiej znajdującej się w firmie Mando w Wałbrzychu.
Zadanie „Akademia Małego Sportowca” realizowane zostało przez grupę nieformalną „Aktywni Rodzice” i Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach, ze środków programu Działaj Lokalnie X edycja, dofinansowanie z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a realizatorem na naszym terenie jest Stowarzyszenie „Granica” z Lubawki.
(IL)
korea2

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty