https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Świętujmy niepodległość

11 listopada we wszystkich gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej odbędą się obchody święta niepodległości.
 
W związku z organizowanymi przez Urząd Miejski w Wałbrzychu uroczystymi obchodami 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości , 11 listopada w godzinach od 10.45 do 14.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta. W godzinach tych kolumna uczestników uroczystości poruszać się będzie następującymi ulicami: Gdańska, Rynek, Moniuszki do Kościoła p.w. Św. Aniołów Stróżów, następnie Moniuszki, Rynek, 1 Maja pod Pomnik Niepodległości.
W kościele p.w. św. Trójcy w Boguszowie Gorcach o godz. 12.00 odprawiona zostanie msza święta, a młodzież z miejscowych szkół zaprezentuje program artystyczny.
W Czarnym Borze program obchodów przedstawia się następująco: o godz. 15:00  msza św. w intencji ojczyzny w kościele. p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Po mszy św. nastąpi przemarsz do Biblioteki+Centrum Kultury gdzie będą mieć miejsce dalsze uroczystości. O godz. 16:30 wystąpią uczniowie z Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze, a o godz. 17:00 odbędzie się koncert Artura Gotza, podczas którego będzie można usłyszeć wiersze polskich poetów oraz pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach.
W Głuszycy uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 mszą św. za ojczyznę w kaplicy św. Józefa. Ok. godz. 10.30 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Solidarności. O godz. 12 zapraszamy miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu na Niepodległościowy Rajd Rowerowy, który wystartuje z Parku Jordanowskiego i przebiegać będzie po terenie naszej gminy. Prosimy o zabranie ze sobą biało-czerwonych gadżetów. W czasie uroczystości o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy przy ul. Kolejowej 8 wystąpią: Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza  Eugeniusza Lecia, Chór Seniorów „Renoma” oraz Agnieszka Musz prezentująca swoją poezję.
W Jedlinie Zdroju o godz. 11.30 odprawiona zostanie msza za ojczyznę w kościele p.w. św. Trójcy, a o godz. 12.30 zostaną złożone kwiaty pod obeliskiem przy ul. Akacjowej. Obchodom będzie towarzyszyła wystawa „Jedlina Zdrój wczoraj i dziś” w hali spacerowej, a także promocja kulinarna w lokalach gastronomicznych pod hasłem: „Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny”.
– Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mieroszowie. O godz. 12.00 msza w kościele Michała Archanioła w Mieroszowie. Po niej uroczystość z udziałem asysty wojskowej oraz Kompanii Honorowej Żołnierzy Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa pod dowództwem ppłk.dypl. Roberta Wiese. Następnie dynamiczny pokaz działań w wykonaniu grupy ASG „Drużyna Braci” oraz pokaz sprzętu i wyposażenia Air Soft Gun. Po zakończeniu uroczystości grochówka wojskowa z kotła kuchni polowej – zachęca Marcin Raczyński, burmistrz Mieroszowa.
W Starych Bogaczowicach 10 listopada (godz. 12.00) i 12 listopada (godz. 10.00) odbędą się zawody strzeleckie, a 11.11 uroczystości rozpocznie msza w kościele św. Józefa. W godz. 12.00-15.00 czynna będzie wystawa militariów w Karczmie nad Zalewem, a o godz. 16.00 w sali sołeckiej przy ul. Głównej 75 rozpocznie się Wieczornica Patriotyczna.
11 listopada o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbędzie się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości. Wykonawcy: Beata Halska- Le Monnier (skrzypce), Bernard Le Monnier (dyrygent), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej, Krystyna Swoboda – prowadzenie koncertu. Program: W. Lutosławski: Mała Suita, C. Saint-Saens: III Koncert skrzypcowy h-moll op.61, Z. Noskowski: Poemat symfoniczny „Step” op. 66.
Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały w Świebodzicach jak zawsze zróżnicowany charakter. Dla lubiących aktywność miasto przygotowało tradycyjnie Bieg Niepodległości i Marsz Nordic Walking, które startują o godz. 10:00 na Osiedlu Piastowskim. A o godz. 13:00 w kościele pw. św. Mikołaja oprawiona zostanie uroczysta eucharystia w intencji ojczyzny.
Uroczystość obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Walim rozpocznie o godz. 14.00 msza święta w kościele p.w. Świętej Jadwigi w Walimiu. O godz. 15.30 w Parku Jordanowskim w Walimiu rozpocznie się spotkanie poetycko-muzyczne przy ognisku, podczas którego zaplanowano: wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, poczęstunek z kuchni polowej.
(RED)
11_listopada 2017

REKLAMA

Kliknij tutaj