https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Urwali punkt liderowi

 
Warto było odwiedzić wałbrzyską halę Aqua-Zdrój. Drużyny Aqua-Zdrój Wałbrzych i Ślepsk Suwałki stworzyły świetne siatkarskie widowisko. Pomimo przegranych pierwszych dwóch setów, nasi siatkarze nie poddali się, odrobili straty i byli bliscy zwycięstwa z liderem rozgrywek I ligi.
 
Na początku meczu, dzięki dobrej zagrywce Andrzeja Orobko i skutecznemu blokowi wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie 5:2. Trzypunktowa różnica pomiędzy zespołami utrzymała się do stanu 12:9, później przejście linii trzeciego metra i atak w aut sprawiły, że Ślepsk odrobił straty (13:13). Aqua-Zdrój wyszedł jeszcze na dwupunktowe prowadzenie (15:13), ale od tego momentu skutecznie w bloku i w kontrze zaczęli grać goście i uzyskali przewagę czterech punktów (17:21), by ostatecznie zakończyć seta wynikiem 25:20.
Niemal cały drugi set przebiegał podobnie jak pierwszy. To gospodarze uzyskali jako pierwsi przewagę (7:4), jednak przy stanie 11:9 przytrafił im się gorszy moment i zespół z Suwałk wyszedł na prowadzenie 12:13. Kolejne dwie akcje zakończyły się na korzyść naszych siatkarzy, ale później, tak jak w pierwszej partii Ślepsk ponownie odrobił stratę i wyszedł na prowadzenie 17:21. Wałbrzyscy siatkarze walczyli do końca i zdołali doprowadzić do remisu 22:22. Niestety kolejne dwie akcje przyniosły punkty przyjezdnym i to oni wygrali drugiego seta 25:23.
Pomimo dwóch przegranych setów gra wałbrzyszan wyglądała zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym tygodniu w spotkaniu z AZS Częstochowa, a trzeci set był tego potwierdzeniem. Udana kontra i as serwisowy w wykonaniu Zielińskiego wyprowadziły Aqua-Zdrój na prowadzenie 4:1, które tym razem ani na moment nie zostało roztrwonione. Po udanej akcji Woźnicy przewaga wzrosła do czterech punktów (9:5), a chwilę później dzięki skutecznej kontrze powiększyła się do pięciu oczek (18:13). Siatkarze ze Słupska odrobili część strat, ale przy wyniku 20:17 popełnili dwa proste błędy, a jeszcze jeden udany atak zanotował wprowadzony za Gossa Linda i zrobiło się 23:17. Trzeciego seta Wałbrzyszanie wygrali 25:19.
Czwartą partię mocno rozpoczął Ślepsk, który uzyskał dwupunktowe prowadzenie (1:3 i 5:7). Dla zawodników Aqua-Zdroju nie było jednak straconych piłek, choć na początku tego seta gościom udawało się jeszcze utrzymywać prowadzenie. Dopiero przy stanie 7:10 do skutecznej obrony naszej drużyny doszedł punktowy atak i blok i udało się w końcu wyrównać (13:13), a po chwili odskoczyć rywalom (17:14). Skutecznie w końcówce zagrali rezerwowi Linda i Hudzik i piąty set stał się faktem (25:20).
Nakręcony zwycięstwami w trzecim i czwartym secie zespół Aqua-Zdrój Wałbrzych dobrze rozpoczął tie-break. Po błędzie rywala prowadził 7:5, i wtedy coś zacięło się w grze naszej drużyny, co skrzętnie wykorzystali goście i odwrócili losy seta i całego meczu odskakując naszej drużynie na trzy punkty (9:12), a całą partię wygrywając 11:15.
Kolejny mecze:
8.11.2017 godz. 18:00 – UMKS Kęczanin Kęty – Aqua-Zdrój Wałbrzych
11.11.2017 godz. 18:00 – KPS Siedlce – Aqua-Zdrój Wałbrzych
17.11.2017 godz. 18:30 – Aqua-Zdrój Wałbrzych – AZS PWSZ Stal Nysa
(RED)
Aqua-Zdrój Wałbrzych – Ślepsk Suwałki 2:3 (20-25,23-25, 25-19, 25-20, 11-15)
AQUA Zdrój Wałbrzych: Woźnica, Dzikowicz, Zieliński, Goss, Orobko, Lipiński, Szydłowski oraz Buczek Hudzik, Linda, Marszałek.
kps aqua

REKLAMA

Kliknij tutaj