Ścigali się o Czapkę Śliwek!

Barwy złotej polskiej jesieni, piękna, słoneczna pogoda, dobra zabawa i fantastyczna atmosfera towarzyszyły rywalizacji kolarzy górskich, którzy postanowili zakończyć sezon sportowy 2017 w Głuszycy podczas III Wyścigu MTB XC o Czapkę Śliwek.

Organizatorzy Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Gmina Głuszyca i Team Bike Finger Wałbrzych zadbali, by wyścig dostarczył zawodnikom wielu emocji. Łatwo nie było, gdyż trasa składająca się z 3 okrążeń liczących po 5 km w większości składała się z ostrych podjazdów i wymagała od startujących sporych umiejętności technicznych.
Zwyciężył Czech Tomáš Ševců. Zawodnik HSK Cycling Team pokonał 15-kilometrowy dystans w czasie 00:43:44. Drugi na macie pojawił się świdniczanin Piotr Sułek z Bike Center Atak Sport Świdnica z czasem 00:48:45. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Iciaszek z Wałbrzycha, reprezentujący Sportfuel.pl z czasem 00:48:59.
Panie i najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans liczący 10 km. Pierwszą kobietą na mecie była wałbrzyszanka Dorota Bielecka z KKW Superior Wałbrzych z wynikiem 00:42:53. Drugi czas wśród kobiet 00:47:00 osiągnęła mama zwyciężczyni – Anna Bielecka – również reprezentująca KKW Superior Wałbrzych. Jako trzecia z czasem 00:48:34 linię mety minęła Paula Bernaczek, zawodniczka Kusy Bardo.
– Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie zwycięzcom, którzy oprócz medali i nagród wywalczyli czapki pełne śliwek. Warto podkreślić, że w wyścigu udział wzięła liczna reprezentacja kolarzy z Głuszycy, spośród których dwaj zawodnicy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce w kategorii M-1 zdobył Patryk Tomulik, a w kategorii M-4 Krzysztof Paluszek- pomysłodawca wyścigu i autor trasy. Dziękujemy wszystkim za nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia. Serdeczne podziękowania dla Wodociągów Wałbrzych i Podziemnego Miasta Osówka – podkreślają organizatorzy III Wyścigu MTB XC o Czapkę Śliwek w Głuszycy.