https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dary jesieni

W Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Starych Bogaczowicach odbyły się kolejne już warsztaty z rękodzieła ludowego w ramach zadania publicznego „Dary jesieni w naszej wsi”, dofinansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.
– Tym razem tematyka dotyczyła wikliniarstwa i metod wyplatania różnych przedmiotów codziennego użytku. Na pierwszych zajęciach uczestniczki wykonały podstawki pod gorący garnek a także podstawy pod jesienne stroiki. Organizatorem warsztatów była Fundacja Edukacyjno – Społeczna „Polny Kwiat”, a Gminne Centrum biblioteczno – Kulturalne bezpłatnie udostępnia swoje pomieszczenia. Kolejne zajęcia już pod koniec października – informują inicjatorzy projektu „Dary jesieni w naszej wsi”.
(AL)
gminne centrum stare bogaczowice

REKLAMA

Kliknij tutaj