https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siatkarskie emocje

Przed nami 3 kolejka rundy zasadniczej siatkarskiej I ligi mężczyzn. W sobotę, 14 października do Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu przyjedzie niepokonany dotąd Exact Systems Norwid Częstochowa.
 
Norwid to dobrze nam znany zespół. W poprzednim sezonie 2016/2017 wałbrzyska drużyna spotykała się z częstochowianami aż siedmiokrotnie. W rundzie zasadniczej było 1:1 – Norwid wygrał u siebie 3:0, a zespół z Wałbrzycha przed własną publicznością pokonał gości po tie breaku. Tabela po rundzie zasadniczej ukształtowała się w ten sposób, że obie drużyny musiały walczyć ze sobą o utrzymanie w I lidze. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było rozegrać aż 5 spotkań! Górą okazali się zawodnicy Victorii Wałbrzych, dzięki czemu po niezwykle emocjonującym sezonie utrzymali się w lidze. Końcowy bilans pojedynków obu zespołów w sezonie 2016/2017 to 4:3 dla ekipy z Wałbrzycha.
– Mocno wierzymy, że naszej drużynie uda się dobrze rozpocząć tegoroczny pojedynek z częstochowianami. Po dwóch kolejkach sezonu 2017/2018 Norwid zajmuje 4 miejsce (6pkt, sety 6:2), a MKS Aqua Zdrój 8 miejsce (2pkt, sety 4:5) . Walka oraz wyrównany mecz, po którym ostatecznie przegraliśmy we Wrześni (3:1) potwierdza jednak, że drużyna trenera Janusza Bułkowskiego jest w stanie walczyć jak równy z równym z każdym rywalem. Po raz kolejny liczymy na mocne wsparcie trybun. Podczas inauguracyjnego spotkania z AGH Kraków, frekwencja wyniosła ponad 1000 widzów! To było wielkie siatkarskie święto, które chcemy powtarzać na każdym kolejnym meczu w roli gospodarza. Bilety na mecz z Norwidem Częstochowa dostępne w recepcji hotelu AQUA ZDRÓJ, w pizzeriach Happy Day (ul. Palisadowa oraz ul. Lewartowskiego) oraz w Piwiarni pod Wierzbami (ul.Broniewskiego). Wejściówki w cenach :normalny 10zł, -ulgowy 5zł (dzieci i młodzież do 26 roku życia , emeryci oraz niepełnosprawni), -rodzinny 5zł/os (1+1, 1+2, 2+1 – jeden dorosły jedno dziecko, jeden dorosły dwójka dzieci, dwójka dorosłych jedno dziecko itp.). W sobotę jak zwykle na mecz zapraszamy rodziny z dziećmi – na najmłodszych kibiców w strefie foyer będzie znów czekać strefa siatkówki, którą zorganizuje partner naszego klubu Uczniowski Klub Sportowy Kinder Volleyball. Czekamy na wielki mecz i obronę twierdzy Wałbrzych – mówi kierownik drużyny Fabian Kurzawiński.
(RED)
aqua zdroj norwid czestochowa

REKLAMA

Kliknij tutaj