https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

XIX Puchar Melafiru

 
W Czarnym Borze zostały rozegrane Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodzików Młodszych w Biathlonie Letnim, XIX Puchar Melafiru oraz zawody dla najmłodszych pod hasłem „I Ty możesz zostać biathlonistą”. Gmina Czarny Bór była współorganizatorem tych imprez.
 
Rywalizacja była bardzo pasjonująca i dostarczała zebranym kibicom wiele emocji. Także amatorzy mogli przekonać się jakim wymagającym sportem jest biathlon, próbując swoich sił w strzelaniu z broni laserowej. Przed rozpoczęciem sobotnich zmagań upamiętniono wspaniałego trenera i autora wielu sukcesów czarnoborskich zawodników – Józefa Pawlika, składając wiązankę kwiatów przy upamiętniającej go tablicy.
Rywalizację rozpoczęli biegami indywidualnymi młodzicy i młodziczki w ramach mistrzostw wojewódzkich. Trzecie miejsce wśród młodzików zajął reprezentujący UKN Melafir Czarny Bór Grzegorz Dereń. W sobotnich biegach sprinterskich zawodnicy Melafiru wywalczyli trzecie miejsce wśród młodzików, które zajął Marcin Kaczanowski oraz drugie wśród młodziczek, które przypadło Wiktorii Przemyślak. Następnie w ramach XIX Pucharu Melafiru rozegrano zawody w biegach sprinterskich wśród juniorów młodszych, juniorek młodszych, juniorów i seniorów, a także super sprint. Wśród juniorów młodszych w sprincie dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy UKN Melafir: pierwszy był Mateusz Gierczyk, a drugi Wojciech Janik. Natomiast w połączonym biegu juniorów i seniorów najlepszy wśród seniorów był Krzysztof Pływaczyk z UKN Melafir, natomiast wśród juniorów Przemysław Pancerz – wychowanek Melafiru, reprezentujący obecnie AWF Wrocław. W super sprincie kończącym  biathlonowe zmagania triumfował Mateusz Gierczyk z UKN Melafir.
Najmłodsi zawodnicy z rocznika 2011 i młodsi zaprezentowali się podczas zawodów „I Ty możesz zostać biathlonistą”, których celem był rozwój kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży oraz popularyzacja biathlonu. Zawodnicy tej konkurencji wystartowali w biegach indywidualnych na dystansie – w zależności od wieku – 800 m lub 1200 m. Strzelanie odbywało się z broni laserowej w pozycji leżącej z odległości 10 m z podpórką.
– Patrząc na ich zapał i chęć osiągania jak najlepszych wyników możemy być spokojni o kolejne pokolenia kontynuujące czarnoborskie biathlonowe tradycje – podkreślają organizatorzy.
(RED)
 puchar melafiru 2017
Przez dwa dni w Czarnym Borze rywalizowali biathloniści.

REKLAMA

Kliknij tutaj