Agnieszka znowu złota

Agnieszka Wieszczek-Kordus, była wałbrzyszanka z Piaskowej Góry, została w litewskiej Kłajpedzie wojskową mistrzynią świata w kategorii 75 kg.

W pojedynku finałowym pokonała Ukrainkę Iryne Pasichnyk. Tym samym obroniła złoto wywalczone w ub. r. w macedońskim Skopje. Agnieszka zaczynała karierę w Herosie Czarny Bór. W 2008 r. na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobyła brązowy medal jako pierwsza polska zapaśniczka. Reprezentuje WKS Grunwald Poznań. Wiosną tego roku przeszła operację kręgów szyjnych, a wcześniej dwukrotnie doznała zerwania więzadeł krzyżowych, kontuzję, która już niejednego zawodnika wyeliminowała z wyczynowego uprawiania sportu. Jest żołnierzem 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny w stopniu starszej szeregowej.