https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Finałowe ściganie w Mieroszowie

30 września odbędą się ostatnie zawody cyklu Kellys Enduro MTB Series. Finałowe zmagania kolarzy górskich rozpoczną się już o godz. 8.30.
 
– Jesienna aura opanowała całą Polskę, jednak najbliższy weekend ma być ciepły i słoneczny. Przy takiej pogodzie strome góry otaczające Mieroszów, z licznymi singlami pozwolą na niezapomnianą jazdę. Jest tam wiele kapitalnych ścieżek, które tylko czekają na rowerową eksplorację. Spotkacie tam również odcinki pokryte tonami melafiru. A to wszystko na sześciu odcinkach specjalnych no i oczywiście w formule on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Aby możliwe było przeprowadzenie zawodów w takich okolicznościach niezbędne jest odpowiednie wsparcie. Od początku przygotowań do imprezy mogliśmy liczyć na pomoc ze strony Gminy Mieroszów i Mieroszowskiego Centrum Kultury oraz Nadleśnictwa Wałbrzych. Ponadto wysprzątanie tras możliwe było dzięki podjęciu współpracy z marką RYOBI – producentem oferującym szeroką gamę bezprzewodowych, przewodowych i warsztatowych narzędzi elektrycznych. Przekazane kosy sprawdziły się wyśmienicie, podczas udrożnienia przebiegu kilku fajnych ścieżekmówi Grzegorz Miedziński, organizator cyklu wyścigów. Nowy sponsor zapewni również myjkę wysokociśnieniową.
Przebieg całej rywalizacji sprawdzi nie tylko umiejętności techniczne, ale również kondycję uczestników. W sumie zaplanowanych jest 6 odcinków specjalnych, cała trasa z dojazdówkami liczyć będzie ok. 45 kilometrów, a w tym blisko 1700 metrów przewyższeń na podjazdach. Bufet zapewniony przez markę OSHEE, znajdować się będzie na mecie OS3, zaś posiłek regeneracyjny serwowany będzie na mecie OS6. Bazą zawodów będzie hala sportowa przy ul. Hożej, skąd uczestnicy ruszą na trasę. Zakończenie imprezy wraz z wieczorną biesiadą planowane jest na Górze Parkowej.
(RED)
enduro mieroszow

REKLAMA

Click Here