https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lider kultury

Wtorkowy wieczór w zamku Topacz należał do Szczawna-Zdroju, bowiem to właśnie do uzdrowiskowej gminy trafił tytuł Lidera Kultury w Konkursie „Wzorowa Gmina”. – Bez wątpienia to zasługa Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego oraz Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A., instytucji, które we współpracy z nami koncentrują się na podnoszeniu jakości życia kulturalnego w mieście oraz regionie – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk.
 
Do historii przeszedł już Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego, odbywający się nieprzerwanie od pięćdziesięciu dwóch lat. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1966 roku i wówczas nosił on nazwę „Dni Henryka Wieniawskiego”. Od wielu lat teatr jest organizatorem cyklicznych wydarzeń artystycznych, które na stałe wpisały się do kalendarza kulturalnego naszej gminy. Wśród nich należy bez wątpienia wymienić (poza prestiżowym Międzynarodowym Festiwalem Henryka Wieniawskiego) Szczawieńskie Spotkania z Folklorem, koncerty promenadowe, Szczawieńskie Spotkania Chórów „Beati Cantores”, koncerty z okazji świąt państwowych, gale operetkowo-operowe, koncerty wielkopostne.
Kultura przez duże „K” to także działania Uzdrowiska Szczawno – Jedlina: Festiwal Krystyny Jandy, Viva Santana, liczne koncerty symfoniczne, okolicznościowe oraz spektakle przyciągają tu nie tylko kuracjuszy, ale i ludzi łaknących wyższej rozrywki.
– Przyznany nam przez kapitułę konkursową składającą się z reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego tytuł Lidera Kultury to dla nas ogromne wyróżnienie i dodatkowy motywator do organizacji jeszcze lepszego życia kulturalnego w naszym mieście – dodaje Marek Fedoruk.
(KT)
 fedoruk lider kultury
Burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk w imieniu gminy odebrał nagrodę dla Lidera Kultury w Konkursie „Wzorowa Gmina”.

REKLAMA

Kliknij tutaj