https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zabawa bez granic

Po raz trzeci mieszkańcy Gminy Głuszyca i Gminy Nowa Ruda spotkali się na „Pikniku bez granic”. We wspólnej zabawie mieszkańców sąsiadujących ze sobą gmin – tym razem w Bartnicy przy pensjonacie „Pod Dwiema Lipami” – uczestniczyli wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański.
 
Podczas pikniku zadebiutowała grupa seniorów biorąca udział w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Angelikę Jaśkiewicz w Dziennym Domu Opieki Senior +, działającym przy Fundacji Katolicka Inicjatywa „Berit” w Głuszycy. Dwa skecze kabaretowe z programu „Cicha woda, czyli prawdziwe oblicze seniora” rozbawiły zgromadzoną publiczność. Uczestników pikniku do tańca porwała Głuszycka Orkiestra Dęta, grająca pod batutą Eugeniusza Lecia. Nie zabrakło także reprezentujących Gminę Głuszyca rękodzielników z Sierpnicy w osobach Katarzyny Woźniak-Redlickiej z „Barwnej Pracowni” oraz Agnieszki Rosińskiej ze świetlicy wiejskiej. Obie panie promowały prace wykonane metodą decoupage’u, a towarzyszyła im sołtys Sierpnicy Krystyna Gołębiowska. Kolorowe poduszki w kształcie serca przygotowały specjalnie na piknik seniorki z Klubu „Relaks”. Gminę Nowa Ruda reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Bartnicy, Ludwikowic, Sokolca, Jugowa, Dzikowca i Woliborza.
– Dziękujemy za wspólną udaną zabawę i już teraz zapraszamy za rok na czwarty „Piknik bez granic” do Głuszycy – podkreślają organizatorzy imprezy.
(SJ)
 piknik bez granic
Uczestników „Piknik bez granic” do tańca porwała Głuszycka Orkiestra Dęta.

REKLAMA

Kliknij tutaj