https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kubica jak Mazur

 
Na 2 sierpnia wyznaczone zostały kolejne testy Roberta Kubicy na bolidzie Formuły 1, które tym razem odbędą się na torze Hungaroring pod Budapesztem.
 
Dotychczasowe sprawdziany świadczą o doskonałej dyspozycji naszego mistrza kierownicy i bardzo możliwe, że już w przyszłym roku Kubica wystartuje w wyścigach F1, po kilku latach przerwy spowodowanej wypadkiem.
Przy tej okazji warto przypomnieć, iż w otwarciu toru Hungaroring, co nastąpiło 10 sierpnia 1986 r. uczestniczył wałbrzyski kierowca Jerzy Mazur, który ścigał się wtedy w Formule Easter Metalex w zawodach nazwanych Pucharem Pokoju i Przyjaźni. Zajął w tym wyścigu trzecie miejsce w stawce 27 kierowców, za Jirzi Miczankiem i Matyasem Szigetvari. Rywalizację w I Grand Prix Węgier w F1, które obserwowało ok. 200 tys. widzów, wygrał Nelson Piquet, który wyprzedził Ayrtona Sennę (obaj Brazylia) i Brytyjczyka Nigela Mansella. Senna, który zginął 1 maja 1994 r. na włoskim torze Imola, ma swoją ulicę przy Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych (otwarto ją uroczyście 12 września 2015 r.), prowadzonego przez Mazura (uczestnika m.in. Rajdu Dakar) na wałbrzyskim Rusinowie.
Mazur od dawna przyjaźni się z Kubicą, który często korzystał z jego rad i wskazówek.
(A.Bas.)
Mazur i Kubica
Kubica często korzystał ze wskazówek Mazura.

REKLAMA

Kliknij tutaj