https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chwytaj lato na Dzikowcu!

 
Wypoczynek na świeżym powietrzu to najlepsze, co możemy podarować sobie podczas urlopu lub wolnego weekendu. Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach oferuje różne formy spędzenia tego czasu – od słodkiego leniuchowania po sportową aktywność. Może w te wakacje warto spróbować czegoś zupełnie nowego?
 
Przez masyw Dzikowca przebiegają 2 szlaki turystyczne (niebieski i zielony) oraz 4 szlaki rowerowe. Są tam także wytyczone cztery ścieżki spacerowe o różnej długości i stopniu trudności. Miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek (tych dłuższych i tych krótszych) z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Góra Dzikowiec to także dwie trasy downhill (ekstremalnej odmiany kolarstwa górskiego), obfitujące w różnego rodzaju przeszkody. Już na początku września po raz szósty rozegrają się tam zawody Downhill Dzikowiec (w zeszłym roku wzięło w nich udział 80 zawodników).
W soboty i niedziele na stoku działa kolej linowa, która dowozi turystów do miejsca, z którego do szczytu Dzikowca pozostaje do pokonania jedynie krótkie podejście. Obok górnej stacji kolei linowej znajduje się 20- metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się widok na Stożek Wielki, Bukowiec, wyżynę Unisławską, a przy dobrej widoczności także na tereny rozciągające się od Śnieżnika aż po Śnieżkę. Wstęp na wieżę jest bezpłatny przez cały rok.
Położenie oraz walory Dzikowca doceniają także paralotniarze – znajduje się tam bowiem startowisko paralotniowe, zlokalizowane przy górnej stacji kolei linowej. Co więcej, w budynku obsługi ruchu turystycznego, położonym na północno-wschodnim zboczu góry, można wypożyczyć rowery oraz skorzystać z boiska do piłki nożnej lub siatkówki. Przy wspomnianym budynku znajduje się także plac zabaw dla dzieci, duża wiata turystyczna oraz bezpłatny parking.
Dzikowiec to propozycja na lato dla osób w każdym wieku i miejsce, które sprzyja sportowej aktywności oraz rodzinnemu wypoczynkowi na łonie natury.
Aktualności i więcej informacji i na temat Dzikowca na stronie: www.dzikowiec.info
(TP)
dzikowiec 1 dzikowiec_2 dzikowiec_3 dzikowiec_4 dzikowiec_5

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty