https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Święto policji

Wzorem lat ubiegłych, wałbrzyscy policjanci spotkali się w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, by uczcić przynależność do grupy, która od 1919 roku dba o nasze bezpieczeństwo.
 

  1. rocznica powołania Polskiej Policji była okazją do podsumowań obecnych doświadczeń policji oraz zastanowienia nad udoskonalaniem służby.

– Oceniając Wasze zaangażowanie oraz poświęcenie w codziennej służbie na rzecz obrony, bezpieczeństwa i porządku publicznego, pragnę serdecznie podziękować za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków. W 98. rocznicę powstania Policji Państwowej z prawdziwą przyjemnością i dumą mogę stwierdzić, że rota ślubowania, którą na początku drogi zawodowej składa każdy policjant nie jest dla Was jedynie pustym frazesem – powiedział Komendant Miejskiej Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz.
O to, by na twarzach policjantów zagościł uśmiech, apelował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński.
– Święto policji to okres pewnych refleksji, pewnej zadumy i czas, w którym wspominamy funkcjonariuszy XX-lecia międzywojennego, będących dla nas wzorem. To czas na podziękowania i wyróżnienia, z których powinniście być dumni.
Poza funkcjonariuszami i pracownikami Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w szczawieńskim teatrze gościli: wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński, starosta powiatu wałbrzyskiego Jacek Cichura, wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, księdz biskup Adam Bałabuch, kapelan wałbrzyskiej policji Jacek Biernacki, przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Wałbrzychu i Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, przedstawiciele służb mundurowych oraz rodziny świętujących policjantów.
– Wśród 407 policjantów zatrudnionych w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w tym roku awans otrzymało na wyższe stopnie służbowe 117 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym 4 oficerów, 41 aspirantów i 47 podoficerów oraz 25 szeregowych – wylicza podkom. Joanna Żygłowicz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.
(RED)
 swieto policji 2017
Z okazji święta policji wyróżniający się funkcjonariusze odebrali odznaczenia i awanse.

REKLAMA

Kliknij tutaj