https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Inwestują w Trójgarb i Chełmiec

 
Projekt zatytułowany „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu – etap II – sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca” otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 miliona 377 tys. zł, a jego całkowita wartość wynosi 1 milion 620 tys. zł.
 
To wspólny sukces trzech samorządów – Czarnego Boru, Szczawna–Zdroju i Starych Bogaczowic oraz Nadleśnictwa Wałbrzych. Projekt ten zyskał najwięcej punktów i otrzymał dofinansowanie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. W ramach zadania zrealizowana zostanie budowa wieży widokowej, a także montaż małej architektury turystycznej, w tym wiat turystycznych, stołów z ławkami, tablic informacyjnych, kierunkowskazów, stojaków na rowery i koszy na śmieci.
– Kiedy pierwszy raz spotykaliśmy się i mówiliśmy o realizacji tego zadania, wielu z nas wątpiło, że to się nam uda – mówi Mirosław Lech, wójt Starych Bogaczowic. – Włożyliśmy w to wiele pracy i w październiku 2018 roku efekty tej pracy będzie widać gołym okiem.
(IL)
lech gorecki grobelny fedoruk
Od lewej: Mirosław Lech (wójt Starych Bogaczowic), Adam Górecki (wójt Czarnego Boru), Gabriel Grobelny (Nadleśnictwo Wałbrzych) i Marek Fedoruk (burmistrz Szczawna–Zdroju).

REKLAMA