Złota pływaczka

Hanna Zawadzka, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, zawodniczka świebodzickiego Klubu Sportowego Rekin, wywalczyła właśnie złoto i tytuł mistrzyni Polski juniorek.

Szczęśliwe okazały się dla Hanny Zawadzkiej Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich na pływalni o wymiarach olimpijskich, które odbyły się w dniach 14-16 lipca w Lublinie. W zawodach wystartowało 493 zawodników i zawodniczek ze 134 klubów z całej Polski.
Trenująca od lat w Klubie Sportowym Rekin Świebodzice Hanna Zawadzka, zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski na królewskim dystansie 100 m stylem dowolnym. W finałowym wyścigu uzyskała wybitny rezultat 0:59,00. Jest to największy sukces zawodniczki, trenera Krzysztofa Winiarczyka i całego klubu.
Hanna Zawadzka jest uczennicą Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, w którym zostały zorganizowane optymalne warunki do łączenia treningu z nauką na wysokim poziomie. Pływaczka od wielu sezonów odnosi spektakularne sukcesy, jest także doroczną stypendystką ufundowanych przez burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe.
– Gratuluję Hani i całemu Klubowi tak wspaniałego sukcesu, jesteśmy dumni, że po raz kolejny utalentowani, młodzi ludzie, promują nasze miasto poprzez swoje wyjątkowe osiągnięcia – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.