https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ekologicznie i rodzinnie

– W Parku Sobieskiego piknikowaliśmy na całego! Przeganialiśmy chmury i nawet, kiedy deszcze trochę nas zmoczyły, to wałbrzyszanie nie zniechęcali się. Impreza udała się wbrew pogodzie – podkreślają organizatorzy III Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Wałbrzychu.
 
– Na naszych konferencjach – Ekowyzwania – i portalu mówimy, piszemy o zmianach klimatu, które następują w wyniku gwałtownie rosnącej temperatury. Jednym z efektów jest właśnie nieprzewidywalność warunków atmosferycznych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie nawet w czasie jednej doby. I tak było w sobotę 1 lipca, kiedy trwał III Ekologiczny Piknik Rodzinny w Parku Sobieskiego. Słońce, które wyglądało zza chmur szybko suszyło to, co zmoczył deszcz, dlatego – mimo aury – piknik uważamy za udany i bawiliśmy się zgodnie z planem do samego końca – mówi Aldona Ziółkowska – Bielewicz z EKOpraktyczni.pl.
W tym roku Ekologiczny Piknik otrzymał certyfikat 0 CO2, co oznacza, że jego przygotowanie i realizacja zostały „odkupione” i nie pozostawiają szkodliwego wpływu na środowisko (ślad węglowy równy jest 0). Czym udało się to odkupić? Nasadzeniami drzew tlenowych.
Sport na pikniku to między innymi rozgrzewka ze znanym kulturystą, trenerem personalnym – Mateuszem Brzuchaczem, była wyciszająca joga oraz pobudzającej zumby, były też zawody sportowe i biegi organizowane przez CityFit. Jak każdego roku i teraz ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie konkursy, które tematyką nawiązywały do ekologii.
– Naszym zdaniem świadomość ekologiczna wałbrzyszan – oceniając efekty tych konkursów – stale rośnie i to nas cieszy! – podkreśla Aldona Ziółkowska – Bielewicz.
Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją były skoki na dmuchańcach i warsztaty ceramiczne oraz upcyklingowe (tworzenie zabawek, przydatnych przedmiotów z rzeczy, które uważamy za odpady). Jak zwykle nie brakowało chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności na ekosymulatorze jazdy.
Ekopraktyczni organizują piknik, jednak jest on wynikiem współpracy z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu i lokalnymi firmami, zakładami przemysłowymi. Wszyscy współtworzą edukacyjną, ekologiczną formę tego wydarzenia, jednocześnie prezentując rozwiązania jakie stosują na co dzień, które zmniejszają negatywny wpływ ich aktywności na środowisko.
– Stoiska naszych partnerów również gromadziły wielu zainteresowanych. Partnerami byli: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Tsusho, POLST, Cersanit, Termet, Toyota Nowakowski, CityFit, Leroy Merlin oraz OxyTree. Ponadto – jak zawsze – Piknik Ekologiczny w Parku Sobieskiego jest organizowany we współpracy z UM Wałbrzych i przedsięwzięciu patronuje Prezydent Roman Szełemej. Zachęcamy do udziału w kolejnych naszych wydarzeniach, piknikach i festynach, a do Sobieskiego zapraszamy za rok! – dodają organizatorzy.
(MB)
 
piknik w sobieskim

REKLAMA

Kliknij tutaj