XIX Turniej Szachowy Pod Borem

Ireneusz Łada, reprezentujący klub Kwiaciarnia „Gratka” Jelenia Góra, wygrał XIX Parafialny Turniej Szachowy „Pod Borem”. Najwyżej sklasyfikowanym mieszkańcem gminy Czarny Bór był, 17 w punktacji ogólnej, Piotr Mirek. Turniej rozegrano w minioną niedzielę w auli GZSzP w Czarnym Borze.
W tym roku do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba 40 szachistów, m.in. przedstawiciele klubów z powiatu kamiennogórskiego, jeleniogórskiego i wrocławskiego. Gminę Czarny Bór reprezentowało trzech zawodników. W klasyfikacji ogólnej triumfował Ireneusz Łada (Kwiaciarnia „Gratka” Jelenia Góra). Drugie miejsce zajął Robert Pawlak (Bolków). Podium uzupełnił Dawid Kusztal z UKS Debiut Przedwojów, dla którego XIX Parafialny Turniej „Pod Borem” był bardzo udany. Trzeci zawodnik klasyfikacji ogólnej, został również zwycięzcą w klasyfikacji amatorów. Za jego plecami znaleźli się Kamil Książek (Kraków) i Piotr Mirek (Borówno). Najliczniejszą grupę wiekową stanowili juniorzy. W tej kategorii, po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobył Aleksander Wilk z UKS Debiut Przedwojów, a na kolejnych uplasowali się reprezentanci KSz Polonia Wrocław: Piotr Madajczak i Jakub Madajczak. Cieszy również fakt, iż czarnoborskim turniejem interesują się gracze w różnym wieku – najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 84!
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim – 7 rund 2 razy po 15 minut na partię, a prowadził go sędzia Stefan Hałubek z Kamiennej Góry.
Impreza zainicjowana została w 1999 roku przez ks. kanonika Władysława Stępniaka. Kontynuatorzy turnieju – proboszcz parafii – ks. Paweł Oskwarek  oraz wójt gminy – Adam Górecki już teraz zapraszają wszystkich chętnych na jubileuszowy XX Turniej Pod Borem 2018.