https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górnik Gorce bez prezesa?

 
Po ostatnich publikacjach w mediach społecznościowych i portalach internetowych na temat sytuacji finansowej KP Górnik Boguszów Gorce, których autorem był jeden z członków zarządu klubu, prezes beniaminka IV ligi piłkarskiej Marceli Wiśniewski wydał oświadczenie, w którym zapowiedział rezygnację z kierowania klubem!
 
Klub piłkarski z dzielnicy Gorce jest kontynuatorem tradycji GKS Victoria Wałbrzych, która w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku była jednym z czołowych zespołów III ligi piłkarskiej (jej sekcje działały m.in. w Boguszowie – Gorcach: piłki nożnej w Gorcach, a boksu w Kuźnicach Świdnickich). W ostatnich latach kibice KP Górnik Boguszów Gorce przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów, bo z czołowych lokat w klasie okręgowej, ich ulubieńcy w krótkim czasie wylądowali w klasie B. Jednak w 2015 roku Górnik w cuglach powrócił do klasy A, w 2016 roku zameldował się w okręgówce, a w tym roku wywalczył historyczny awans do IV ligi. Trzy awanse z rzędu zostały wywalczone za kadencji prezesa Marcelego Wiśniewskiego, który – mimo sukcesów sportowych – zapowiada rezygnację z kierowania klubem:
– Przykro mi to pisać, ale wydarzenia paru ostatnich dni wywołały niepotrzebny niepokój i zamieszanie wśród zawodników, kibiców i zwolenników Klubu Piłkarskiego Górnik Boguszów Gorce. Oświadczenie, które zostało zamieszczone bez mojej wiedzy i pod moją nieobecność na profilu społecznościowym klubu, jak też opublikowane na stronie wałbrzyszek.com zawiera, nieprecyzyjne informacje i manipuluje opinią publiczną.
Oświadczam, że – po naszym awansie do IV ligi- to ja, jako prezes KP Górnik Boguszów Gorce, prowadziłem rozmowy z władzami miasta w kwestii możliwości wsparcia klubu przez gminę. Burmistrz już na pierwszym spotkaniu zaoferował pomoc zarówno w przygotowaniu stadionu do sezonu, jak i finansowe wsparcie klubu w IV lidze. Jednak musi to nastąpić zgodnie z przepisami prawa. I takie kroki zostały podjęte. Wszyscy musimy mieć jasność, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Wiem, że na ukończeniu jest już projekt uchwały określającej warunki i tryb finansowania sportu, co umożliwi gminnym klubom sportowym, także Górnikowi Gorce ubieganie się o kolejną dotację, tym razem dla piłkarskich seniorów. Przypomnę, że od wielu lat Gmina Boguszów-Gorce aktywnie wspiera nasz klub, przekazując corocznie dotację w kwocie ok. 36- 40 tys. zł na szkolenie z zakresu piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Poza tym nieodpłatnie użycza stadion, halę sportową (w tym: media, szatnie, natryski), więc nieprawdą jest, że klub tylko sam się finansuje, a gmina go nie wspiera!
W tej chwili jestem poza miastem. Po powrocie nie pozostanie mi nic innego, jak złożyć rezygnację z funkcji prezesa zarządu KP Górnik Boguszów-Gorce, choć zrobię to z bólem sercea, ponieważ poświęciłem temu klubowi wiele czasu osobistego, rodzinnego, zaangażowania i zdrowia. Na tę chwilę mam poczucie, że próbuje się zaszkodzić naszemu klubowi oraz zdyskredytować moje działania na rzecz klubu i stawia się mnie w negatywnym świetle przed zawodnikami, kibicami i mieszkańcami Boguszowa Gorc – napisał Marceli Wiśniewski, prezes KP Górnik Gorce, w oświadczeniu przesłanym do redakcji Tygodnika DB 2010.
Robert Radczak
gornik gorce herb

REKLAMA

Kliknij tutaj