Całe podium dla Górnika

W IV edycji kolarskiej Czasówki Chełmińskiej, która odbyła się w Chroślicach-Pomocnem, zawodnicy LKKS Górnik Wałbrzych-DZT Service Świebodzice zajęli w młodszych kategoriach wszystkie miejsca na podium. Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Julia Kowalska przed Adrianną Rasińską i Wiktorią Węgrzynowską, a w grupie juniorów młodszych wygrał Karol Woźniak, wyprzedzając Dominika Kopiwodę i Patryka Tomulika. Trzeci juniorem został Paweł Marchlewski, a to samo miejsce na podium wśród mastersów zajął Jan Paduch.
Kolarze rywalizowali także w Chrzypsku Wielkim w Memoriale Tomka Jakubowskiego, tragicznie zmarłego w maju 2008 r. 15-letniego zawodnika Stomilu Poznań, który podczas treningu zderzył się z ciężarówką. W jeździe indywidualnej na czas juniorka młodsza Adrianna Rasińska zajęła 11. miejsce, a w tej samej kategorii Karol Woźniak był 16. Z kolei w wyścigu ze startu wspólnego Julia Kowalska uplasowała się na 7. pozycji, a taką samą zajął wśród chłopców Dominik Kopiwoda.