https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Gwiazdy w Mieroszowie

 
W dniach 7-9 lipca w Mieroszowie odbędzie się IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel”. W trakcie 3 dniowego festiwalu Mieroszów staje się miastem muzyki i gości wybitnych artystów. To niezwykła uczta dla każdego konesera, ale także każdego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego i nie tylko.
 
IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel” rozpocznie się 7 lipca (piątek) o godz. 18 00 w mieroszowskim Rynku musztrą paradną i koncertem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dowództwem dyr. momisarza Adam Witiwa, a o godz. 19.00 w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowskim Centrum Kultury wykonana zostanie „Litania do Polskich Świętych – Santo Subito”, do której muzykę skomponował właśnie – Włodzimierz Szomański (na którego cześć zrodził się pomysł zorganizowania festiwalu), słowa napisał – Dariusz Czajkowski, a litanię wykonają: Zespół Spirituals Singers Band oraz gościnnie – Chór Irysy.
8 lipca (sobota) o godz. 11.00 w sali spotkań MCK odbędą się warsztaty wokalne dla uczestników konkursu wokalnego, o godz. 18.00 odbędzie się drugi etap przesłuchań Konkursu Wokalnego o „Szklanego Szomola” Mieroszów 2017, recital laureatki konkursu z 2016 r. – Malwiny Jańty oraz ogłoszenie wyników tegorocznego konkursu. Specjalnym gościem festiwalu i jednocześnie członkiem jury będzie Tomasz Oświeciński – znany polski aktor.
Festiwal zakończy się 9 lipca (niedziela) o godz. 18.00 w sali spotkań MCK koncertem „Musicale, musicale…”, w programie, którego znajdą się fragmenty największych światowych musicali – koncert solistów Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej z Gdyni pod opieką artystyczną – Ren Gosławskiej przeniesie wszystkich widzów w niezapomnianą muzyczną podróż.
Podczas festiwalu nie zabraknie również Olgi Szomańskiej – córki zmarłego artysty, wokalistki, aktorki, laureatki SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu esPetrus” Piotra Rubika). Artystka od 2014 roku związana jest z serialem „M jak miłość”, w którym gra rolę przesympatycznej Marzenki Laskowskiej wraz z Tomaszem Oświecińskim. Serialowa para zasiądzie w jury konkursu o „Szklanego Szomola”. Nad całością czuwać będzie Elżbieta Szomańska  – dyrektor artystyczny festiwalu, dobry duch i przyjaciel wszystkich artystów oraz młodych wykonawców, którzy przyjadą zmierzyć się w konkursie.
(RED)
nie tylko gospel

REKLAMA

Kliknij tutaj