https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

9 medali UKN Melafir

Amelia Jęczmieniak i Wojciech Janik zostali Mistrzami Polski w Biathlonie Letnim, a UKN Melafir Czarny Bór zdobył w sumie dziewięć medali i zajął wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji medalowej klubów.
 
Mistrzostwa tym razem rozegrano w Kościelisku. Pierwszego dnia zawodnicy startowali w biegu indywidualnym. Medale dla UKN Melafir w kategorii junior młodszy zdobyli: Wojciech Janik (srebro) i Krystian Kałużny (brąz). W czwartek rozegrano biegi sprinterskie. Dzięki dobrej postawie na strzelnicy, dwa pierwsze miejsca w kategorii junior młodszy zajęli zawodnicy czarnoborskiego klubu: Wojciech Janik został mistrzem Polski, a na drugim miejscu uplasował się Mateusz Gierczyk. Drugi złoty medal dla UKN Melafir zdobyła Amelia Jęczmieniak, startująca w kategorii młodziczki. Ostatni dzień rozpoczął się biegami masowymi. Wśród seniorów na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Pływaczyk. Zwieńczeniem mistrzostw były biegi sztafetowe. Brązowe medale wywalczyły sztafety juniorów młodszych, młodziczek i młodzików młodszych.
W Kościelisku startowali również zawodnicy z Gminy Czarny Bór, którzy obecnie reprezentują klub AZS AWF Wrocław. Mateusz Janik w kategorii seniorów został mistrzem Polski w biegu masowym oraz srebrnym medalistą w biegu indywidualnym, a Bartłomiej Filip był najlepszy w biegu indywidualnym juniorów.
(RED)
 
melafir medale

REKLAMA

Kliknij tutaj