https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siatkarze bez Victorii?

 
– Nie jest prawdą, że wycofaliśmy zespół z I ligi siatkarzy – zapewnia Henryk Walentas, prezes Victorii PWSZ Wałbrzych. W czwartek w środkach masowego przekazu pojawiła się informacja, że wałbrzyszan na zapleczu ekstraklasy zastąpi Norwid Częstochowa.
 
– Nie wysłaliśmy zgłoszenia do ligi w terminie, bo pracujemy nad budżetem. Według przepisów możemy się jeszcze zgłosić, płacąc karę regulaminową. Artykuł trochę na wyrost w tej sytuacji, aczkolwiek lekko nie będzie – powiedział portalowi db2010.pl Grzegorz Guzal, dyrektor klubu.
Sytuacja jest napięta, bo tytularny sponsor – Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria SA – nie przedłużył współpracy z klubem.
– Wciąż prowadzimy rozmowy i zabiegi, by zgromadzić budżet umożliwiający nam wystawienie zespołu w I lidze. Zależy nam przede wszystkim na kontynuacji pracy z naszą uzdolnioną młodzieżą, która od czasu awansu pierwszego zespołu na zaplecze Plus Ligi licznie uczestniczy w treningach i grach zespołów młodzieżowych. Nie możemy dopuścić do zmarnowania tego wielkiego potencjału – podkreśla w rozmowie z portalem db2010.pl prezes Henryk Walentas.
Ostateczny termin zgłoszeń do rozgrywek mija 30 czerwca.
(RED)
SONY DSC

REKLAMA

Kliknij tutaj