https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

AZS PWSZ Wałbrzych mistrzem Europy!

 
Tenisiści stołowi AZS PWSZ Wałbrzych zdobyli złoty medal akademickich mistrzostw Europy. W finale turnieju drużynowego podopieczni Tomasza Durajczyka pokonali 3:2 Technical Universitety of Ostrava i zostali mistrzami Europy.
 
– Nasza drużyna bez większych problemów wygrała grupowe zmagania. Najpierw wygraliśmy ze Szwecją, a później z Turcją i zajęliśmy 1 miejsce w grupie. Dzięki temu awansowaliśmy do ćwierćfinału, w którym pokonaliśmy 3:0 inną drużynę z Polski – Politechnikę Rzeszowską. W półfinale, po zaciętym meczu wygraliśmy z Rosją 3:0, a w wielkim finale – po pasjonującym boju – uporaliśmy się z Czechami z Technical Universitety of Ostrava – relacjonuje Tomasz Durajczyk , trener mistrzowskiej ekipy AZS PWSazs pwsz mistrz europy 2017Z Wałbrzych.
Na turnieju w Czechach wałbrzyską uczelnię reprezentowali: Piotr Chodorski, Wojciech Niedźwiedzki, Robert Floras, Bogusław Koszyk i Tomasz Durajczyk.
Przypomnijmy, że w tym roku tenisiści stołowi AZS PWSZ Wałbrzych po raz trzeci z rzędu zostali akademickimi mistrzami Polski. To bezprecedensowy sukces wałbrzyskiej drużyny, bowiem w historii Akademickich Mistrzostw Polski żadnej uczelni nie udało się zdobyć trzy razy złotego medal pod rząd. A w ubiegłym roku wałbrzyszanie wywalczyli jeden srebrny i dwa brązowe medale III Europejskich Igrzysk Studentów w Chorwacji.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj