https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mali liderzy

Uczniowie Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach wystartowali w kolejnej edycji Bike Maraton i znaleźli się na podium. O tegorocznej wygranej, ogromnej pasji i planach na przyszłość opowiadają: Samanta Jaroszewicz, Wiktoria Gawrońska, Maciej Radzikowski oraz Dominik Kopiwoda.
 
Ile lat trzeba trenować, aby osiągać tak znakomite wyniki?
Wiktoria Gawrońska: – Trenujemy dopiero kilka lat. Dobry czas zależy od ilości cotygodniowych treningów. W naszym klubie LUKS Lider trenujemy 4 razy w tygodniu, np. wjeżdżając na Trójgarb.
 
Które miesiące są dla Was najbardziej aktywne? Kto pomaga Wam w ułożeniu planu treningowego i zaplanowaniu całorocznego kalendarza zawodów?
Samanta Jaroszewicz – Bardzo pomagają nam najbliżsi oraz opiekunowie: Krzysztof Radzikowski i Tomasz Sawicki. To oni dowożą nas na dalsze treningi i zawody. Trenujemy cały rok, a zawody odbywają się głównie od marca do października w każdy weekend.
 
Czy macie swoje ulubione starty?
Maciej Radzikowski: – Zawsze czekamy z niecierpliwością na Bike Maraton. Sa tam świetnie przygotowane trasy i wyjątkowa atmosfera – w zawodach startuje ok 4 tys. zawodników.
 
Wiktoria, Samanta i Maciej trenują pod skrzydłami LUKS Lider, a Dominik?
Dominik Kopiwoda: – Należę do LKKS Górnik Wałbrzych, z którym trenuję 6 razy w tygodniu.
 
Przy tak częstych treningach wyniki muszą być wyjątkowo zadowalające…
Dominik Kopiwoda: – W tym roku udało mi się wywalczyć tytuł mistrza Dolnego Śląska i koszulkę mistrza regionu w kategorii junior młodszy. Zakwalifikowałem się też do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 13 lipca, a 27 sierpnia wezmę udział w Górskich Mistrzostwach Polski.
 
Cały rok macie już skrupulatnie zaplanowany, a co z dalszą przyszłością?
Samanta Jaroszewicz: – Planuję skończyć sportowe liceum w Wałbrzychu i dalej trenować. Niewykluczone, że rozpocznę przygodę z inną dyscypliną sportową…
Dominik Kopiwoda: – Aplikowałem do Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Będę tam mieszkał w internacie i trenował kilka razy dziennie. Wiem, że to pomoże mi osiągać jeszcze lepsze wyniki.
(IL)
maraton mtb

REKLAMA

Kliknij tutaj