https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sudecka Setka – start z dachu Polski!

Już bardzo niewiele czasu pozostało do startu 29 edycji Sudeckiej Setki – jednego z najbardziej elektryzujących biegów terenowych w naszym regionie. Już sam początek tego górskiego biegu jest wyjątkowy i  niepowtarzalny, gdyż rynek w Boguszowie-Gorach, z którego startują zawodnicy jest  najwyżej położonym rynkiem w Polsce  (592 m n.p.m.).
 
23 czerwca rusza kolejna edycja Sudeckiej Setki – najstarszego w Polsce nocnego biegu górskiego. Zawodnicy startują o godzinie 22:00, przemierzają wymagającą trasę przez Mniszek, masyw Trójgarbu, Chełmca, Dzikowca i Lesistej Wielkiej, zaliczając po drodze najważniejsze szczyty i kończą 24 czerwca na boguszowskim stadionie. Każda Sudecka Setka to ogromny wysiłek zawodników oraz duże zaangażowanie organizatora, aby dograć wszystkie szczegóły tej najważniejszej imprezy sportowej w Boguszowie-Gorcach i zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, a tegorocznym współorganizatorem, Fundacja na rzecz Odzyskiwania Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.
Po raz pierwszy bieg ten odbył się w 1989 r. Od tamtego czasu sukcesywnie przybywa chętnych do zmierzenia się z tym wyzwaniem. Na tegoroczną edycję zaplanowano dwa dystanse: 100 i 42 km. Już ponad 600 osób zapisało się na bieg drogą internetową, a 500 z nich wniosło opłatę startową (zapisy na www.datasport.pl). Zapowiada się, że może zostać pobity rekord frekwencji, który dotąd wynosił 570 startujących!
W tym roku Sudecka Setka zdobyła liczne wyróżnienia przyznane przez portal biegowy maratonypolskie.pl. Było to między innymi: 3 miejsce w klasyfikacji biegów na ultradystansie (co uprawnia do tytułu “Złotego Biegu 2016”), a także 3 miejsce wśród biegów organizowanych w województwie dolnośląskim.
(JCF)
setka 2017

REKLAMA

Kliknij tutaj