https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Agnieszka po operacji

 
Agnieszka Wieszczek-Kordus, pierwsza polska medalistka olimpijska w zapasach (brąz w Pekinie, 72 kg), która karierę rozpoczynała w Herosie Czarny Bór, przeszła w Warszawie operację odcinka szyjnego kręgosłupa.
 
– Miałam z nim kłopoty od dłuższego czasu i niekiedy płatał mi ponure figle. Dlatego zdecydowałam się na zabieg. Oddałam się w ręce ortopedy dr Damiana Zaborowskiego, który opiekuje się mną w ramach programu „Odmładzania stawów”, którego jestem ambasadorem oraz dr Wojciecha Białowąsa. Operacja trwała 3,5 godziny. M.in. usunięto mi uszkodzone dyski. Teraz czuję się fantastycznie, chociaż trochę boli mnie… gardło – wyjaśniła.
Przeprowadzono ją w placówce przy ul. Wałbrzyskiej, co pacjentka uznała za dobry omen, bo wywodzi się… właśnie z Wałbrzycha. Wcześniej Agnieszce cztery razy operowano kolano po kontuzjach więzadeł krzyżowych. Za każdym razem po rehabilitacji wracała na matę.
– Teraz też tak będzie. Postaram się wrócić do gry w jeszcze lepszej formie i coś komuś udowodnić – zapewniła zawodniczka WKS Grunwald Poznań.
W ostatnich miesiącach nie była powoływana do kadry.
– Ktoś w związku powiedział, że zrezygnowałam z centralnego szkolenia, a przecież to nieprawda. Zawsze byłam gotowa do spełniania swoich sportowych obowiązków, ale nikt ze związkowej „góry” nie zainteresował się, co się ze mną dzieje. To smutne – zwierzyła się st. szeregowy Wojskowego Zespołu Sił Powietrznych, posiadaczka zaszczytnego tytułu „Ambasadora Wałbrzycha”.
Andrzej Basiński
 Operacja Agnieszki 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– Będzie dobrze – mówi Agnieszka i przeprowadzający operację dr Damian Zaborowski.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty