https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Odegrają się za jesień?

Piłkarze Górnika Wałbrzych w 28. kolejce III grupy III ligi zagrają w Polkowicach z KGHM ZANAM. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 20 maja o godz. 17:00.
SONY DSC
Górnik po ostatnim meczu mocno skomplikował swoją sytuację. W meczu rozegranym awansem 29. kolejki z Unią Turza Śląska przegrał aż 0:4, przez co nadal jest na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Sytuacja jest o tyle zła, że prawdopodobnie 15. lokata nie da utrzymania, ponieważ z II ligi spadła Polonia Bytom, jednak nie wiadomo, w której lidze wyląduje, a do tego nadal pewni utrzymania nie są ani piłkarze Rozwoju Katowice, ani ROW-u Rybnik, dlatego nie wiadomo, czy nawet 14. miejsce da utrzymanie. Przed sobotnim meczem Robert Bubnowicz prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać z Pawła Tobiasza, który – z powodu kontuzji – zszedł z boiska w I połowie meczu z Unią Turza Śląska.
Polkowicka ekipa w ostatnim czasie radzi sobie wyśmienicie. Po nieudanym początku sezonu, teraz odniosła 6 wygranych z rzędu, dzięki czemu awansowała na 3. miejsce w ligowej tabeli i ma szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatniej kolejce drużyna Jarosława Pedryca pokonała w Zielonej Górze Falubaz aż 5:1.
Biało-niebiescy będą chcieli odegrać się polkowiczanom za porażkę z jesieni, ale nie będzie to łatwe zadanie przez bardzo dobrą formę ekipy z Zagłębia Miedziowego, z którą przegrali w październiku aż 0:4.
Zestaw par 28. kolejki III grupy III ligi:
KGHM ZANAM Polkowice – Górnik Wałbrzych (sobota, 20 maja, godz. 17:00)
BKS Stal Bielsko-Biała – Piast Żmigród
Lechia Dzierżoniów – Śląsk II Wrocław
Olimpia Kowary – Ruch Zdzieszowice
Unia Turza Śl. – Falubaz Zielona Góra
Miedź II Legnica – Rekord Bielsko-Biała
GKS Jastrzębie Zdrój – Skra Częstochowa
Ślęza Wrocław – Pniówek Pawłowice Śl.
Stal Brzeg – Górnik II Zabrze
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj