https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dofinansują remonty

 
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak poinformował, że dzięki oszczędnościom przetargowym udało się uzyskać pieniądze na kolejne inwestycje w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019”. Blisko 7 mln zł pozwoli na dofinansowanie kolejnych 13 zadań z regionalnej listy rankingowej zatwierdzonej przez Ministerstwo Rozwoju i Budownictwa. Dotację mają szansę otrzymać: 9 gmin i 4 powiaty (przebudowanych lub wyremontowanych może zostać ponad 12 km dróg).
Wśród inwestycji gminnych znalazły się: remont ul. Kopernika w Boguszowie Gorcach (etap II), remont odcinków ul. Mieszka I i 3 maja w Świebodzicach, a wśród inwestycji powiatowych w powiecie wałbrzyskim: modernizacja drogi powiatowej w Strudze, stanowiącej łącznik dróg wojewódzkich nr 375 i 376.
– Zgodnie z założeniami programu wieloletniego „Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019” dla Województwa Dolnośląskiego na rok 2017 przeznaczona została dotacja w wysokości ponad 46 mln zł. Na liście zatwierdzonej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ujętych zostało 28 zadań, w tym 15 dróg gminnych i 13 dróg powiatowych – informuje Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego.
(RED)
drogi1

REKLAMA

Kliknij tutaj