https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powalczą o podium

 
Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych z czwartej lokaty przystąpią do rywalizacji w grupie mistrzowskiej ekstraligi. Akademiczki, po porażkach z Medykiem Konin, Górnikiem Łęczna i remisie z Czarnymi Sosnowiec, straciły miejsce na podium na rzecz SMS Łódź.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po wysokiej porażce z prowadzącym w rozgrywkach Medykiem, wałbrzyszanki musiały także uznać wyższość wicelidera.
– Mecz w Łęcznej był jednak zdecydowanie bardziej wyrównany niż ten z Medykiem, a AZS PWSZ – przy odrobinie szczęścia – mógł jeszcze wywalczyć choć jeden punkt. Górnik, szczególnie w drugiej połowie pokazał, że jest zespołem bardziej doświadczonym i mocniejszym od naszych piłkarek. Po wyrównanej pierwszej połowie, łęcznianki w drugiej części dość szybko wypracowały sobie przewagę i po zdobyciu gola skutecznie pilnowały wyniku. W kolejnym meczu w Sosnowcu – podobnie jak w październikowym meczu przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu, wałbrzyskie piłkarki bardzo ważne punkty straciły w końcówce: u siebie komplet, a na wyjeździe dwa. W obu przypadkach mecze z Czarnymi kosztowały AZS PWSZ opuszczenie trzeciego miejsca i oddanie go beniaminkowi z Łodzi. Jednak w Sosnowcu nasze piłkarki po raz kolejny zagrały dobre spotkanie, szczególnie drugą połowę, wyszły na prowadzenie i kiedy wydawało się, że mają już komplet punktów i ligowe podium, rywalki ponownie skutecznie zaatakowały i zmieniły wynik meczu. AZS PWSZ ostatecznie rundę zasadniczą kończy na czwartym miejscu, ze stratą punktu do SMS oraz przewagą 4 punktów nad Czarnymi i 9 punktów nad Wrocławiem. W pierwszej kolejce zmagań w grupie mistrzowskiej, która została zaplanowana na 3 maja, wałbrzyszanki na własnym boisku zmierzą się z… Czarnymi Sosnowiec – relacjonują działacze AZS PWSZ Wałbrzych.
(RED)
 
Czarni Sosnowiec – AZS PWSZ Wałbrzych 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Horvathova (21 – k.), 1:1 Mesjasz (67), 1:2 Miłek (70), 2:2 Kaletka( 85).
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Pluta, Kowalczyk (60 Jelencić), Ratajczak (82 Jędras), Dereń, Bezdziecka, Maciukiewicz (90 Smagur), Miłek.

REKLAMA

Kliknij tutaj