Oblali egzamin na Politechnice

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off o awans do I ligi przegrali w Krakowie z AZS Politechnika 58:73. Jeżeli wałbrzyszanie myślą o awansie, muszą wygrać 2 najbliższe spotkania z głównym kandydatem do awansu.
Na początku spotkania żadna z ekip nie imponowała skuteczną grą w ataku. Zespoły oddawały dużo niecelnych rzutów i miały po kilka strat. Potem w końcu zaczęły trafiać i wynik oscylował koło remisu. Ale biało-niebiescy znów zaczęli grać znów nieskutecznie, co wykorzystali zawodnicy spod Wawelu, popisując się serią 9:2, dzięki czemu po 10 minutach prowadzili 21:11. Od początku drugiej ćwiartki podopieczni Arkadiusza Chlebdy, niesieni dopingiem licznej grupy kibiców z Wałbrzycha (na meczu byli także Michał Saran i Wojciech Kukuczka, którzy 10 lat temu wywalczyli z Górnikiem awans do ekstraklasy), ruszyli do odrabiania strat. Najpierw zmniejszyli dystans do 3 punktów, potem do 4 punktów, lecz gospodarze za każdym razem odskakiwali wałbrzyskiemu zespołowi i po pierwszej połowie wygrywali 39:27.
W trzeciej kwarcie zdecydowanie skuteczniejsi byli akademicy i po pierwszy raz w tym sezonie koszykarze Górnika przegrywali 20 punktami (ostatni raz wydarzyło się w poprzednim sezonie w ćwierćfinale z Kotwicą Kołobrzeg). Krakowianie na 10 minut przed końcem spotkania prowadzili już 61:40 i było pewne, że wygrają to spotkanie. Ostatnia odsłona była tylko uzupełnieniem formalności, dzięki czemu kilku zawodników obu zespołów już tylko poprawiało swoje statystyki. Wałbrzyszanie nadrobili parę punktów, wygrali kwartę, ale nic to nie dało, ponieważ przegrali spotkanie 58:73 i są w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem na własnym parkiecie.
Następne spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godz. 17:00 w Wałbrzychu.
AZS Politechnika Kraków – Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:58 (21:11, 18:16, 22:13, 12:18)
Politechnika: Pełka 17 (12 zb), Załucki 14, Baran 11, Pisarczyk 11, Malczyk 8, Hlebowicki 5, Kwiatkowski 3, Stalicki 2, Derkowski 2, Renkiel 0, Dwernicki 0, Stecko 0.
Górnik: Niedźwiedzki 18, Wróbel 14, Niesobski 11, Kozak 6, Glapiński 4, Ratajczak 3, Bochenkiewicz 2, Krówczyński 0, Durski 0, Jeziorowski 0.