https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jak Dawid z Goliatem

 
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off o awans do I ligi zagrają w Krakowie z Politechniką. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 8 kwietnia o godz. 17:00.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
Po zwycięstwach nad Obrą Kościan i SMS-em PZKosz Władysławowo, czas na dużo trudniejszą przeprawę z głównym faworytem do awansu do I ligi – AZS Politechnika. Biało-niebieskim będzie trudniej także dlatego, że rozpoczną rywalizację od spotkania w Krakowie, a ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się także pod Wawelem. Ostatnio w fenomenalnej formie jest jednak Piotr Niedźwiedzki, co udowadnia swoimi statystykami – regularnie w meczach osiąga double-double, a Rafał Niesobski wraca do swojej optymalnej dyspozycji.
Krakowianie obu rywali w fazie play-off rozgromili. W I rundzie pokonali Zagłębie Sosnowiec (94:61, 113:49), a w II rundzie ŁKS Łódź (93:65, 104:64) i w ocenie obserwatorów to oni są faworytem. W tym sezonie do tej pory przegrali tylko 1 spotkanie, mają silny skład i ogromne ambicje – chcą wywalczyć 2 awanse z rzędu.
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj