https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrz Polski z Jedliny

 
Bartosz Gołębiewski z Jedliny Zdroju wywalczył tytuł mistrza Polski w wadze do 75 kg w boksie olimpijskim. Reprezentant Polski przygotowuje się teraz do czerwcowych mistrzostw Europy seniorów.
 
88 Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim (dawniej amatorskim) zostały rozegrane w Człopie. Bartosz Gołębiewski który jest zawodnikiem KKB RUSHH Kielce, na turniej pojechał kilka dni po powrocie z rozegranych w Rumunii młodzieżowych mistrzostw Europy, w których  – jako debiutant – dotarł do ćwierćfinału.
– W turniej w Człopie stoczyłem 5 pojedynków, walcząc dzień po dniu i obawiałam się, czy wystarczy mi sił na finał. Jestem jednak dobrze przygotowany, nie tylko fizycznie. Nauczyłem się odpowiednio rozkładać siły i to – w połączeniu ze zdobytym doświadczeniem – pozwoliło mi wygrywać kolejne walki. Najpierw wygrałem 5:0 z Kamilem Urbańskim i przed czasem pokonałem Roberta Pelca z Polonii 1912 Leszno. W ćwierćfinale wygrałem 5:0 z Kamilem Holką z Orkana Gorzów Wielkopolski, który jest ubiegłorocznym wicemistrzem Polski w wadze do 69 kg. W walce półfinałowej zmierzyłem się z doświadczonym Rafałem Perczyńskim z Akademii Sztuk Walki Warszawa, który ma za sobą występy w Hussars Poland. Wygrałem 3:2 , a w finale stoczyłem pojedynek z kolegą z klubu Danielem Adamcem, mającym na koncie 3 złote medale mistrzostw seniorów. W ubiegłym roku w finale seniorskich mistrzostw kraju musiałem uznać jego wyższość, przegrywając 1:4, ale tym razem wziąłem rewanż i w końcu zdobyłem tytuł mistrza Polski – relacjonuje Bartosz Gołębiewski.
Czasu na radość i odpoczynek nowy mistrz wagi średniej nie miał zbyt dużo, bo przed nim kolejne zgrupowania reprezentacji Polski.
– W ramach przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy seniorów czeka mnie udział w kilku obozach przygotowawczych, w meczach międzypaństwowych oraz w turnieju im. Feliksa Stamma – wylicza.
W Człopie walczył także Patryk Trochimiak z Imperium Boxing Wałbrzych, który dotarł do ćwierćfinału kategorii do 60 kg i zakończył turniej na miejscach 5-8.
(RED)
SONY DSC
Bartosz Gołębiewski z Jedliny Zdroju z dumą prezentuje pas mistrza Polski.

REKLAMA

Kliknij tutaj