https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Prymas w Szczawnie – Zdroju

Kardynał Dominik Jaroslav Duka, prymas Czech i metropolita Pragi odwiedził Szczawno – Zdrój.
 
Kardynał Dominik Jaroslav Duka został przywitany przed kościołem przez biskupa Adama Bałabucha, burmistrza Marka Fedoruka, księdza proboszcza Jarosława Żmudę, księdza infułata Józefa Strugarka i prezesa zarządu Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Pawła Skrzywanka. Po modlitwie w kościele ksiądz kardynał wpisał się do kroniki parafialnej. Następnie przeszedł do Teatru Zdrojowego, po drodze zwiedzał uzdrowiskową część miasta, wstępując do m.in. do pijani wód, gdzie skosztował wód mineralnych, a także do sali widowiskowej, którą obejrzał z wielkim zainteresowaniem. Potem gość z Czech spotkał się w Sali Kameralnej Teatru Zdrojowego z mieszkańcami Szczawna – Zdroju i kuracjuszami. Tematem spotkania było wydanie książkowe wywiadu z księdzem kardynałem, przeprowadzonego przez obecnego na spotkaniu dominikanina ojca Tomasza Dostatniego pt. „Tradycja jest wyzwaniem”, które się niedawno ukazało nakładem Wydawnictwa „ W drodze”. Burmistrz Marek Fedoruk podziękował za tę wizytę i wręczył dostojnemu gościowi upominek. Prezentując walory lecznicze uzdrowiska zachęcał prymasa Czech do kolejnych odwiedzin Szczawna-Zdroju.
– Wizyta ma wymiar historyczny i jest też kontynuacją pięknej tradycji, gdyż Szczawno-Zdrój odwiedzali w przeszłości m.in. kardynał Adam Sapieha, kard. Bolesław Kominek i kad. Henryk Gulbinowicz – podkreślił prezes uzdrowiska Paweł Skrzywanek.
Po spotkaniu ksiądz pPrymas Dominik J. Duka odjechał do Wrocławia, gdzie następnego dnia przewodniczył – z metropolitą wrocławskim arcybiskupem Józefem Kupnym – mszy świętej z okazji wprowadzenia relikwii patrona Czech św. Wacława do wrocławskiego kościoła pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława.
(LJ)
kardynal w szczawnie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kardynał Dominik Jaroslav Duka odwiedził Szczawno – Zdrój.

REKLAMA

Kliknij tutaj