https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Konkurs dla krwiodawców

– Od 3 kwietnia do 29 września 2017 r. oddaj krew pełną 2 razy – kobieta, 3 razy – mężczyzna  i weź udział w losowaniu cennych nagród – zachęca Teresa Kamińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
krew swiebodzice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– Konkurs zorganizowaliśmy dla honorowych dawców krwi z rejonu działania RCKIK w Wałbrzychu. Podczas wizyty w siedzibie RCKiK oraz podczas akcji z udziałem ekipach wyjazdowych należy odebrać kupon konkursowy. Za każdym razem po oddaniu krwi zostanie przyklejony do niego kod kreskowy z numerem donacji. Jeżeli uzbierasz 3 lub 2 kody (czyli 3 lub 2 razy oddasz w tym czasie krew), wrzuć kupon do specjalnie przygotowanego w tym celu pojemnika. Celem konkursu jest promocja honorowego krwiodawstwa i zachęcanie do oddawania krwi w okresie letnim. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.rckik.walbrzych.pl, w siedzibie RCKiK przy ul. Chrobrego w Wałbrzychu oraz podczas zbiórek terenowych z udziałem ekipy wyjazdowej. Organizatorami konkursu jest Klub HDK PCK „Czerwoni” przy RCKiK w Wałbrzychu.
Tymczasem 28 marca po raz kolejny świebodziczanie mogli oddać krew w ramach cyklicznych zbiórek, organizowanych w tym mieście. Piękna, słoneczna i wiosenna pogoda sprzyjała odwiedzaniu ambulansu, który zaparkował przed ratuszem. Frekwencja była znakomita – 31 osób stawiło się na zbiórce, a po konsultacjach medycznych mogło oddać krew 28 krwiodawców – 5 osób zrobiło to po raz pierwszy. Zbiórka miała także sympatyczny akcent – każdy, kto tego dnia oddał krew, otrzymał piękną sadzonkę hiacynta. Kilka kwiatów tuż przed godz.10:00 podarował krwiodawcom burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
– Robią Państwo wspaniały gest, bardzo za to dziękujemy – podkreślał burmistrz, który zawsze stara się, choć na chwilę odwiedzić krwiodawców.
Tradycyjnie słodycze przekazała Śnieżka-Invest. Organizatorami zbiórki byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Klub Honorowych Dawców Krwi. Kolejna akcja, tym razem stacjonarna, 27 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj