https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przekazali klucz do kultury

15 grudnia ubiegłego roku zakończyła się I edycja projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pod nazwą Dolnośląska Stolica Kultury, której laureatem był Powiat Wałbrzyski. Starosta wałbrzyski Jacek Cichura otrzymał wtedy „klucz do kultury” – przechodni symbol projektu Dolnośląska Stolica Kultury.
 
18 marca swoją przygodę z tym projektem rozpoczął Powiat Złotoryjski. Podczas uroczystej inauguracji w Złotoryi, Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, reprezentowany przez starostę Jacka Cichurę, wicestarostę Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz członka zarządu Stanisława Janora, wręczył staroście złotoryjskiemu „klucz do kultury”. Starosta Jacek Cichura pogratulował powiatowi złotoryjskiemu zwycięstwa w rywalizacji o projekt i życzył satysfakcji z jego realizacji. Następnie rozpoczęła się pierwsza z cyklu imprez kulturalnych odbywających się w ramach DSK – XII Kaczawski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. W Powiecie Złotoryjskim DSK to 13 wydarzeń kulturalnych, a „klucz do kultury” pozostanie w „złotym mieście” do przyszłego roku, kiedy to w III edycji konkursu przejdzie do kolejnego powiatu.
– Nasz powiat był pierwszym laureatem tego projektu i mieliśmy trudne zadanie, bo musieliśmy uczyć się wielu rzeczy na gorąco, w trakcie jego realizacji. Teraz nasi następcy z Powiatu Złotoryjskiego mogą korzystać z naszych doświadczeń – zawsze chętnie służymy im pomocą i radą. Nie oznacza to, że będą mieli „z górki”, bo jest to duże wyzwanie, ale po dzisiejszym koncercie i poziomie jego organizacji jestem przekonany, że Powiat Złotoryjski z sukcesem zrealizuje cały projekt Dolnośląskiej Stolicy Kultury. W Złotoryi mogliśmy podziwiać kunszt Mieczysława Leśniczaka i jego Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ, a wisienką na torcie był niesamowity występ światowej sławy wirtuoza skrzypiec Artura Banaszkiewicza. To było wspaniałe widowisko i gratuluję wysokiego poziomu realizacji – powiedział po koncercie starosta Jacek Cichura.
– Byliśmy w Złotoryi świadkami wspaniałego wydarzenia kulturalnego. Koncert Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ połączony z niesamowitymi głosami Joanny Szymkowskiej vel Sęk i Sławomira Olgierda Kramma był dla nas wszystkich niesamowitym przeżyciem muzycznym – dodał Stanisław Janor- członek zarządu powiatu wałbrzyskiego.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
DSK Zlotoryja
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przedstawiciele Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego przekazali „klucz do kultury” Powiatowi Złotoryjskiemu.

REKLAMA

Kliknij tutaj