https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Cenne zwycięstwo

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały w 18. kolejce ekstraligi w Gdańsku Sztorm 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo z tą drużyną.
 
SONY DSC
Po porażce na własnym boisku z AZS-em PSW Biała Podlaska 0:1 wałbrzyszanki bardzo chciały się zrehabilitować, i mogło się wydawać, że nie będzie lepszej okazji niż mecz z outsiderem. Nic bardziej mylnego, ponieważ drużyna z Gdańska to jedna z trzech drużyn, z którymi akademiczki nie wygrały jeszcze w ekstralidze.
Do składu AZS PWSZ po kontuzji powróciła Daria Antończyk, ale spotkanie zaczęło się bardzo źle gości. Już w 5 min. bardzo groźnej kontuzji doznała Anna Rędzia, którą karetka zabrała do szpitala, a zastąpiła ją Julia Kowalczyk. Sześć minut później, po zamieszaniu w polu karnym wałbrzyszanek, najsprtyniej zachowała się Martyna Zańko, która otworzyła wynik spotkania. W 16 min. odpowiedziały podopieczne Kamila Jasińskiego: po bardzo składnej akcji do futbolówki doszła Klaudia Miłek, która wyrównała rezultat. Potem długo spotkanie było dość wyrównane, a oba zespoły nie miały więcej sytuacji bramkowych do przerwy.
W przerwie Kamil Jasiński nie dokonał roszad w składzie. W 58 min. szansę na drugiego gola w tym meczu miała Klaudia Miłek, lecz dobrze interweniowała Magdalena Kołacz. Później coraz większą przewagę zaczęły osiągać wałbrzyszanki, aż w końcu w 72 min. sfaulowana w szesnastce została Miłek, za co sędzia podyktowała rzut karny, którego na gola zamieniła Małgorzata Mesjasz. Dziewięć minut później jeszcze okazję na podwyższenie wyniku miała Oliwia Maciukiewicz, lecz w świetnej okazji uderzyła nad bramką.
W następnej kolejce AZS PWSZ Wałbrzych zagra na własnym boisku w derbach z AZS-em Wrocław. Spotkanie odbędzie się w środę, 29 marca o godz. 16:00.
 
Sztorm Gdańsk – AZS PWSZ Wałbrzych 1:2 (1:1)
 
Bramki: 1:0 Zańko (11), 1:1 Miłek (16), 1:2 Mesjasz (72-k).
 
Sztorm: Kołacz – Ramotowska, A. Bużan, Rucińska, Świętoniowska (75 Olofsson) – Zańko (75 Stasiulewicz), Słowińska, K. Bużan, Kamińska, von Dardel (55 Kopińska) – Wierzbicka (75 Cywińska).
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Ratajczak – Dereń, Rędzia (6 Kowalczyk, 79 Maciukiewicz), Jaworek (90+2 Klepatska), Jelencić – Miłek, Bezdziecka (90+2 Iwańczuk).
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj